Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. mája 2019

Britský výrobca luxusných vozidiel Aston Martin skĺzol do stratyNa snímke Aston Martin.Zdieľať
Na snímke Aston Martin. Foto: TASR/AP
Londýn 15. mája (TASR) - Britský výrobca luxusných áut Aston Martin zaznamenal za 1. štvrťrok stratu pred zdanením, napriek tomu, že predal viac áut a vykázal vyššie tržby.


Strata pred zdanením dosiahla za tri mesiace do konca marca 17,3 milióna libier (19,95 milióna eur), zatiaľ čo v rovnakom období minulého roka dosiahla firma zisk 2,8 milióna libier. Počet predaných áut sa pritom zvýšil a vzrástli aj tržby zo 185,4 milióna na 196 miliónov libier.

Dôvodom skĺznutia do straty boli do veľkej miery náklady spojené s minuloročným vstupom firmy na burzu. Aj za minulý rok zaznamenala firma stratu pred zdanením, a to na úrovni 68 miliónov libier, rovnako pre náklady spojené so vstupom na burzu.

Počet predaných áut však v 1. kvartáli vzrástol medziročne o 10 % na 1057, aj keď na domácom trhu a vo zvyšku Európy zaznamenala firma pokles predaja. V Británii predala za prvé tri mesiace roka 235 áut, čo znamená pokles o 9 %. V ostatných krajinách Európy klesol ich počet z 219 pred rokom na 211. Naopak, v Amerike zvýšila automobilka predaj svojich vozidiel o 20 % na 250 a v Ázijsko-tichomorskej oblasti až o 30 % na 361 vozidiel.

Mínusom je nižší predaj špeciálnych, a tým drahších vozidiel. Zatiaľ čo v 1. kvartáli minulého roka predala automobilka 48 špeciálnych áut, za prvé tri mesiace tohto roka to bolo len 32 takýchto vozidiel.

(1 EUR = 0,86723 GBP)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rádio Expres prinesie duely lídrov kandidátok vo voľbách do EP
<< predchádzajúci článok
Ľudia a právnické osoby môžu naďalej hrať a spievať hymnu iného štátu

Britský výrobca luxusných vozidiel Aston Martin skĺzol do straty - diskusné fórum čitateľov