Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. decembra 2023

Bude viac zbraní! Ukrajina a USA podpísali memorandum o spoločnej výrobe v obrannom priemysleUkrajina a Spojené štáty podpísali na konferencii obranného priemyslu vo Washingtone memorandum o spoločnej výrobe v obrannom priemysle a výmene technických údajov. Ako referuje web Ukrajinská ...Zdieľať
gettyimages 1376204333 676x451 8.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajina a Spojené štáty podpísali na konferencii obranného priemyslu vo Washingtone memorandum o spoločnej výrobe v obrannom priemysle a výmene technických údajov. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na Telegrame o tom informoval vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Na Ukrajine by sa mali vybudovať výrobné zariadenia na zabezpečenie ozbrojených síl potrebnými zbraňami vo sfére protivzdušnej obrany, výroby kritickej munície, ako aj opráv a údržby. Ministerstvo obrany USA a priemyselní partneri poskytnú Ukrajine technické údaje na začatie miestnej realizácie jednotlivých projektov zameraných na zlepšenie zastaraných systémov protivzdušnej obrany integráciou západnej munície," uviedol Jermak.

Memorandum predpokladá, že Ukrajina v krátkodobom horizonte získa spôsobilosti potrebné na úspech na bojisku a v dlhodobom horizonte prispeje k hospodárskej obnove a posilneniu obranných kapacít.

"Bude viac zbraní! Ukrajina a USA podpísali memorandum o spoločnej výrobe a výmene technických údajov," napísal ukrajinský minister obrany Rustem Umerov na Facebooku v súvislosti s výsledkami prvého dňa konferencie.

Zdroj: SITA.sk - Bude viac zbraní! Ukrajina a USA podpísali memorandum o spoločnej výrobe v obrannom priemysle © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ďalších takmer tisíc ruských vojakov padlo, tvrdí Ukrajina a uviedla aj celkové straty
<< predchádzajúci článok
Spojenci opozičného lídra Navaľného obišli cenzúru Kremľa, bilbordy žiadajú občanov, aby hlasovali proti Putinovi