Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. októbra 2006

Bush uvoľnil peniaze na plot na hranici s MexikomAmerický prezident George W. Bush podpísal zákon, ktorý vyčleňuje 1,2 miliardy USD na vybudovanie bezpečnostného oplotenia na americko-mexickej hranici s cieľom zabrániť prívalu nelegálnych ...Zdieľať

SCOTTSDALE 4. októbra (WEBNOVINY) - Americký prezident George W. Bush podpísal zákon, ktorý vyčleňuje 1,2 miliardy USD na vybudovanie bezpečnostného oplotenia na americko-mexickej hranici s cieľom zabrániť prívalu nelegálnych prisťahovalcov. Bush zákon podpísal aj napriek varovaniam Mexika, že 1 100-kilometrová bariéra poškodí dvojstranné vzťahy medzi krajinami.

Na slávnostnej ceremónii v pohraničnom štáte Arizona, šéf Bieleho domu uviedol, že zákon zaistí modernizáciu ochrany hranice. Okrem vybudovania oplotenia úrady počítajú s posilnením motorizovaných hliadok na hranici či nainštalovaním ultračervených kamier a pozemných radarov. "Želajú si to občania tejto krajiny. Chcú počuť, že budeme môcť lepšie zaistiť hranicu," povedal pred podpisom rozpočtu ministerstva vnútornej bezpečnosti, súčasťou ktorého sú aj finančné prostriedky na imigračné opatrenia.

SITA,AFP,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Počet obetí tajfúnu Xangsane stúpol na 59
<< predchádzajúci článok
Energetický nápoj Cocaine je náhradou za skutočný kokaín