Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. októbra 2006

Počet obetí tajfúnu Xangsane stúpol na 59Počet obetí tajfúnu Xangsane vo Vietname stúpol vo štvrtok na 59. Ďalších sedem osôb je nezvestných, informovali oficiálni vietnamskí predstavitelia v piaty deň od silnej búrky, ktorá zasiahla ...Zdieľať

HANOJ 5. októbra (WEBNOVINY) - Počet obetí tajfúnu Xangsane vo Vietname stúpol vo štvrtok na 59. Ďalších sedem osôb je nezvestných, informovali oficiálni vietnamskí predstavitelia v piaty deň od silnej búrky, ktorá zasiahla krajinu. Ako uviedli médiá, väčšinu z obetí zabil elektrický prúd alebo padajúce stromy a domy. Národný výbor pre kontrolu tokov a búrok uviedol, že počas búrky sa zranilo asi 500 osôb.

Tajfún dorazil do krajiny v nedeľu v skorých raných hodinách a hoci jeho intenzita nad vietnamských územím slabne, úrady sa obávajú pokračujúcich záplav a zosuvov pôdy. V provincii na hranici s Laosom nariadili okamžitú evakuáciu obyvateľov žijúcich v nízkopoložených oblastiach blízko riek a vodných tokov pre nebezpečenstvo zosuvu pôdy. Silná búrka zničila stovky domov, niekoľko provincií je už piaty deň pod vodou a obyvatelia v nich momentálne žijú bez elektriny.

Z následkov tajfúnu Xangsane sa spamätávajú Filipíny. Najničivejšia tropická búrka za posledné desaťročie si vyžiadala takmer 200 životov a vyše 20 ľudí je naďalej nezvestných. Tajfún tu zničil takmer 150 tisíc domov a desaťtisíce hektárov poľnohospodárskej pôdy. Bez strechy nad hlavou zostalo okolo 1,3 milióna ľudí.

SITA,AFP,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Austrália prišla o povesť štátu s najnižšou mierou korupcie
<< predchádzajúci článok
Bush uvoľnil peniaze na plot na hranici s Mexikom