03. marca 2019

Celta s Lobotkom prehrala na pôde Eibaru

Stanislav Lobotka, archívna snímka.

Stanislav Lobotka, archívna snímka. Foto: TASR Lukáš Grinaj
Madrid 3. marca (TASR) - Futbalisti Celty Vigo pokračujú v najvyššej španielskej súťaži v nevýrazných výkonoch. V nedeľňajšom súboji 26. kola La Ligy prehrali na pôde Eibaru 0:1 a sériu bez víťazstva natiahli na štyri zápasy. Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka odohral za hostí celý duel.

Po bezgólovom prvom polčase mohol dostať domácich do vedenia v 67. minúte Brazílčan Charles, ale nariadený pokutový kop nepremenil. Eibar sa dočkal tri minúty pred koncom riadneho hracieho času, keď o jeho víťazstve rozhodol Sergio Enrich. Celta z uplynulých štyroch stretnutí vyťažila iba bod a v tabuľke jej patrí až 17. priečka, od pásma zostupu ju delia len dva body. Eibar pretrhol minisériu troch prehier a figuruje na priebežnom deviatom mieste.