Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Dlhová kríza

05. augusta 2012

Centrálna banka vraj zachránila Grécko pred bankrotomEurópska centrálna banka (ECB) nateraz zachránila Grécko pred bankrotom. Umožnila totiž centrálnej banke krajiny zvýšiť horný limit poskytovania núdzovej pomoci Aténam. Informoval o tom v ...Zdieľať
europska centralna banka ecb BERLÍN 5. augusta (WEBNOVINY) - Európska centrálna banka (ECB) nateraz zachránila Grécko pred bankrotom.


Umožnila totiž centrálnej banke krajiny zvýšiť horný limit poskytovania núdzovej pomoci Aténam. Informoval o tom v sobotu nemecký denník Die Welt.

Rada guvernérov ECB sa na svojom štvrtkovom zasadnutí dohodla na zvýšení horného limitu pre grécke štátne pokladničné poukážky, ktoré môže Bank of Greece prijať výmenou za núdzové úvery vláde.

Denník s odvolaním sa na zdroje z prostredia centrálnej banky uvádza, že centrálna banka v Aténach mohla doposiaľ prijať pokladničné poukážky za 3 miliardy eur ako zábezpeku za pomoc v oblasti likvidity známu aj pod označením ELA (emergency liquidity assistance).

ECB tak údajne súhlasila s posunutím tejto hranice na 7 miliárd eur. Krajina by tak získala dodatočných 4 miliárd eur, ktoré potrebuje na svoje fungovanie, kým trojka medzinárodných veriteľov nerozhodne o uvoľnení ďalšej tranže z úverového programu pre Atény.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Španielsko chce do dvoch rokov ušetriť 102 miliárd eur
<< predchádzajúci článok
Al-Asadov režim už opustil aj prvý Sýrčan vo vesmíre