Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. septembra 2018

Centrum Paríža bude každú prvú nedeľu v mesiaci bez áutTuristi si robia spoločnú fotografiu na námestí Trocadéroe v Paríži pred Eiffelovou vežou.Zdieľať
Turisti si robia spoločnú fotografiu na námestí Trocadéroe v Paríži pred Eiffelovou vežou. Foto: TASR AP
Paríž 19. septembra (TASR) - Počínajúc 7. októbrom bude centrum Paríža každú prvú nedeľu v mesiaci uzavreté pre automobilovú dopravu. O tejto iniciatíve informovala koncom minulého týždňa parížska radnica.


Zóna nazvaná Paris respire (Paríž dýcha) sa bude nachádzať na väčšine územia I., II., III. a IV. obvodu. Zákaz automobilovej dopravy bude platiť od 10.00 h do 18.00 h. Výnimku budú mať len rušné dopravné uzly - napríklad bulvár Sébastopol či cesty pozdĺž nábreží Seiny.

Nové opatrenie je výsledkom dohody medzi radnicami jednotlivých parížskych obvodov, občianskych združení a aktivistov a parížskej policajnej prefektúry, spresnila parížska radnica.

Iniciatíva Paris respire vznikla už v roku 2003. Doteraz sa však týkala skôr jednotlivých obvodov. V 20 štvrtiach v rôznych častiach Paríža tak bola počas víkendov či sviatkov zakázaná automobilová doprava.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O post primátora v Rimavskej Sobote zabojujú štyria kandidáti
<< predchádzajúci článok
Tusk vyzval lídrov EÚ, aby zabudli na spory kvôli migrácii

Centrum Paríža bude každú prvú nedeľu v mesiaci bez áut - diskusné fórum čitateľov