Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. augusta 2011

Ceny benzínov a nafty v EÚ v priemere klesliCeny benzínov a nafty v Európskej únii sa minulý týždeň v priemere znížili o viac ako 1,5 centu za liter. Dôvodom je predovšetkým pokles cien ropy a ropných produktov na svetových trhoch. Benzíny ...Zdieľať
benzin BRATISLAVA 11. augusta (WEBNOVINY) - Ceny benzínov a nafty v Európskej únii sa minulý týždeň v priemere znížili o viac ako 1,5 centu za liter. Dôvodom je predovšetkým pokles cien ropy a ropných produktov na svetových trhoch. Benzíny za týždeň zlacneli v 18 štátoch únie, zdraželi v šiestich. Ako ďalej agentúru SITA informoval internetový portál natankuj.sk, ceny nafty sa v EU znížili v 19 krajinách, stúpli v troch. Najvýraznejší rast cien benzínov zaznamenal portál vo Veľkej Británii a Litve. Benzíny zlacneli najviac vo Švédsku a Nemecku. Nafta zdražela najvýraznejšie vo Veľkej Británii a Rakúsku, najviac zlacnela v Belgicku a Nemecku.


Slovensko sa po minulom týždni znovu usadilo na 15. mieste v rebríčku najnižších cien benzínov Európskej únie. V rebríčku najnižších cien nafty kleslo Slovensko zo 14. na 15. miesto. V porovnaní s krajinami Visegrádskej štvorky a Rakúska má SR najdrahšie benzíny. Nafta je lacnejšia v Poľsku a Rakúsku. Nižšie ceny benzínov a nafty bez daní má z okolitých členských krajín únie Rakúsko a Poľsko.

Benzíny na Slovensku sú oproti priemeru únie lacnejšie o 4,4 centu za liter. Priemerná cena nafty v únii je oproti Slovensku vyššia o 2,7 centu za liter. Benzíny bez daní majú na Slovensku o 0,1 centu za liter nižšiu hodnotu ako priemer v EU. Nafta bez daní je na Slovensku v porovnaní s priemerom únie drahšia o 1,6 centu za liter.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Uvedenie dohôd z Bruselu do praxe je podľa Mikloša kľúčové
<< predchádzajúci článok
Súťaž pre budovu daniarov nebola férová