Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

18. mája 2010

Ceny ropy a zlata v pondelok klesli


Tagy: ropa zlato

Ceny americkej ropy v pondelok klesli piaty deň po sebe a uzatvorili na päťmesačnom minime. Energetické trhy reagovali na zvyšujúce sa zásoby ropy v USA a náznaky, že ...Zdieľať
zlato Ilustračné foto : SITA/AP

NEW YORK 18. mája (WEBNOVINY) - Ceny americkej ropy v pondelok klesli piaty deň po sebe a uzatvorili na päťmesačnom minime. Energetické trhy reagovali na zvyšujúce sa zásoby ropy v USA a náznaky, že hospodársky rast v Číne dosiahol svoj vrchol. Ceny ropy dosiahli 3. mája 19-mesačné maximum, obavy u dlhových problémov v Európe ich do pondelka stlačili o 20 % nižšie. Ceny ľahkej americkej ropy v pondelok klesli o 1,53 USD na 70,08 USD za barel, keď sa počas obchodovania prepadli na 69,27 USD za barel, čo bolo najmenej od 14. decembra 2009. Ceny britskej ropy Brent klesli o 2,83 USD na 75,10 USD za barel.

Ceny zlata sa po rekordoch z predchádzajúcich dní v pondelok pohybovali bez výraznejších zmien. Obavy, že plán na záchranu eura nezastaví dlhovú krízu však udržujú dopyt po žltom kove ako bezpečnej investícii. Spotová cena zlata sa o 18:36 GMT nachádzala na úrovni 1 227,85 USD za uncu v porovnaní s piatkovou uzatváracou hodnotou 1 230,05 USD za uncu. Júnové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 30 centov na 1 228,10 USD za uncu.

SITA, Reuters

Tagy: ropa zlato
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Záchranári obnovili pátranie po lietadle
<< predchádzajúci článok
Samovražedný útok v Kábule neprežilo vyše 20 ľudí