Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. júna 2009

Ceny ropy vystúpili na sedemmesačné maximumCeny ropy v pondelok zaznamenali nárast o viac než 3 % a vystúpili na svoje sedemmesačné maximum. Čierne zlato tak reagovalo na zvyšujúcu sa svetovú priemyselnú aktivitu a očakávania, že globálne ...Zdieľať
NEW YORK 2. júna (WEBNOVINY) - Ceny ropy v pondelok zaznamenali nárast o viac než 3 % a vystúpili na svoje sedemmesačné maximum. Čierne zlato tak reagovalo na zvyšujúcu sa svetovú priemyselnú aktivitu a očakávania, že globálne hospodárstvo začne opäť rásť. Údaje zo Spojených štátov amerických preukázali, že produkcia v krajine sa v máji znížila menej, než predpokladali trhy. Priemyselná aktivita v Číne sa v sledovanom období dokonca zvýšila. Cena ľahkej americkej ropy v pondelok vzrástla o 2,27 USD na úroveň 68,58 USD za barel, čo je jej najvyššia hodnota od 4. novembra 2008. Cena londýnskej ropy Brent stúpla o 2,45 USD na 67,97 USD za barel.


Ceny zlata zaznamenali počas pondelkového obchodovania mierny pokles, napriek tomu si však zlato naďalej zachováva svoj status poistky pred padajúcim dolárom. Cena augustových dodávok zlata klesla v pondelok na trhu Comex o 30 centov na 980 USD za uncu. Spotová cena zlata dosiahla o 19:25 GMT 976,85 USD za uncu, čo predstavuje pokles oproti piatkovej hodnote 978,20 USD za uncu. Ceny platiny v pondelok naopak vzrástli o 1,7 % na hodnotu 1 207,50 USD za uncu.

SITA_Reuters

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SE plánujú vo Vojanoch spaľovať biomasu
<< predchádzajúci článok
OAŠ zváži, či opäť prijme Kubu