25. augusta 2014

Čepelová otočila zápas na US Open a je v 2.kole dvojhry

Slovenská tenistka Jana Čepelová sa po dokonalom obrate prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. V dueli proti španielskej antukovej špecialistke Marii-Tereze ...

Jana Čepelová Foto: TASR
New York 25. augusta (TASR) - Slovenská tenistka Jana Čepelová sa po dokonalom obrate prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. V dueli proti španielskej antukovej špecialistke Marii-Tereze Torrovej-Florrovej prehrávala už 2:6, 3:5, no druhý set napokon vyhrala 7:5 a tretí jasne 6:1. Jej ďalšou súperkou bude svetová dvojka Rumunka Simona Halepová, ktorá minulý týždeň v New Haven skončila na rakete neskoršej finalistky Magdalény Rybárikovej. Čepelová má v New Yorku už istú prémiu 60.420 USD a 70 bodov do svetového rebríčka WTA. Vlani pri premiére v seniorskej hlavnej súťaži vo Flushing Meadows stroskotala hneď na úvodnej prekážke, keď nestačila na Talianku Camilu Giorgiovú.

Slovenská fedcupová reprezentantka v úvodnom geme čistou hrou prelomila podanie Torrovej-Florrovej. Španielka však hneď vzápätí kontrovala rebrejkom, od stavu 2:2 získala štyri gemy v rade a prvý set sa stal jej korisťou. V druhom dejstve viedla Torrová-Florová po brejku v ôsmom geme 5:3 a išla podávať na víťazstvo v zápase. Čepelová však nezložila zbrane, získala štyri hry za sebou a vynútila si tretí set. Slovenka sa dostala na koňa, v rozhodujúcom dejstve po dvoch brejkoch odskočila Španielke na 4:0 a zápas už dotiahla do úspešného konca. Za stavu 5:1 premenila pri súperkinom podaní hneď prvý mečbal. Výkony Čepelovej v uplynulom období poznačili zdravotné problémy, pred deviatimi dňami skrečovala zápas 2. kola kvalifikácie v New Haven proti Nemke Mone Barthelovej za stavu 1:3 v prvom sete.