14. marca 2010

Česi víťazmi tímovej súťaže v Ga-Pa

Českí reprezentanti sa stali prekvapujúcimi víťazmi tímovej súťaže, ktorá uzavrela finálový týždeň Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v ...

GARMISCH-PARTENKIRCHEN 14. marca (WEBNOVINY) - Českí reprezentanti sa stali prekvapujúcimi víťazmi tímovej súťaže, ktorá uzavrela finálový týždeň Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v nemeckom Garmisch-Partenkirchene. Vo finále si českí reprezentanti poradili so Švajčiarmi, v súboji o bronz zvíťazili Rakúšania nad Chorvátmi. Víťazní Česi postupne vyradili Američanov, Francúzov, v semifinále Rakúšanov a napokon aj Švajčiarov, čiže zástupcov z krajín absolútnej zjazdárskej špičky.

Tradične doplnková tímová súťaž, v ktorej už nejde o body do Svetového pohára, sa jazdila formou paralelných jázd v obrovskom slalome, pričom každú krajinu reprezentovali štyria pretekári. Za každé víťazstvo získalo družstvo jeden bod, v prípade nerozhodného stavu 2:2 rozhodol o víťazovi najrýchlejší individuálny čas. To sa stalo aj vo finále, keď Čechom zabezpečil víťazstvo najrýchlejšou jazdou Ondřej Bank.

Finále:
Česko - Švajčiarsko 2:2 - Česi zvíťazili vďaka najrýchlejšej jazde v podaní Banka
Šárka Záhrobská - Nadia Stygerová 0:1
Ondřej Bank - Marc Gini 1:0
Lucie Hrstková - Fabienne Suterová 0:1
Kryštof Krýzl - Sandro Viletta 1:0

O 3. miesto:
Rakúsko - Chorvátsko 2:2 - Rakúšania zvíťazili vďaka najrýchlejšej jazde v podaní Hirschera

Štvrťfinále:
Rakúsko - Kanada 4:1, Česko - Francúzko 3:1, Chorvátsko - Taliansko 3:1, Švajčiarsko - Švédsko 3:1.