Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. mája 2024

Českí meteorológovia zaznamenali slabé tornádo, potvrdili ho aj dáta z nemeckého radaruV Česku sa v sobotu objavilo slabé tornádo. Zaznamenali ho okolo 16:45 vo Valtířove v okrese Ústí nad Labem. Výskyt slabého tornáda, ktoré netrvalo dlho, neskôr potvrdili meteorológovia zZdieľať
tornado 676x451 19.5.2024 (SITA.sk) - V Česku sa v sobotu objavilo slabé tornádo. Zaznamenali ho okolo 16:45 vo Valtířove v okrese Ústí nad Labem.


Výskyt slabého tornáda, ktoré netrvalo dlho, neskôr potvrdili meteorológovia z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), ktorým pomohli dáta z radaru v susednom nemeckom Sasku. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz.

Tornádo sa objavilo v čase, keď Českom prechádzali búrky. Tie sa očakávajú aj v nedeľu, pričom pre celú krajinu platí výstraha. Podľa meteorológov ich môžu sprevádzať napríklad krúpy. Búrky by sa mohli vyskytovať až do večera.


Zdroj: SITA.sk - Českí meteorológovia zaznamenali slabé tornádo, potvrdili ho aj dáta z nemeckého radaru © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pre Šutaja Eštoka je Matovičovo hnutie extrémistická skupina, minister vnútra zo šírenia nenávisti a napätia viní aj médiá (video)
<< predchádzajúci článok
Izraelský minister Benny Gantz hrozí rezignáciou, ak vláda neprijme nový plán pre Pásmo Gazy