Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. novembra 2009

Český premiér nechce byť eurokomisáromČeský premiér Jan Fischer odmietol ponuku ODS a ČSSD na post eurokomisára. V sobotu to oznámil hovorca vlády Roman Prorok. Fischer svoje rozhodnutie odôvodnil tým, že chce krajinu úspešne doviesť k ...Zdieľať
PRAHA 7. novembra (WEBNOVINY) - Český premiér Jan Fischer odmietol ponuku ODS a ČSSD na post eurokomisára. V sobotu to oznámil hovorca vlády Roman Prorok. Fischer svoje rozhodnutie odôvodnil tým, že chce krajinu úspešne doviesť k parlamentným voľbám a od tejto zodpovednosti "nechce utiecť". Premiér zároveň vyzval politické strany, aby pokračovali v rokovaniach o nominácii nového českého eurokomisára. "Uprednostňujem dohodu politických strán, no ak k nej nedôjde, navrhne vláda vlastného kandidáta," vyhlásil Fischer.


Fischer podľa vlastných slov zobral post premiéra vlády len dočasne a po skončení tejto funkcie sa nechce venovať politike, ale odbornej práci, čo je ďalší dôvod, prečo sa vzdal možnosti kandidovať na eurokomisára. České politické strany sa zatiaľ na spoločnom kandidátovi na post komisára EÚ nedohodli. Jeho meno by malo byť známe v pondelok a bude ním jeden zo šestice Pavel Svoboda, Jan Švejnar, Vladimír Remek, Alexander Vondra alebo Vladimír Špidla.

SITA/MEDIAFAX

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Desaťtisíce ľudí si pripomínajú socialistickú revolúciu
<< predchádzajúci článok
Obama odložil návštevu Japonska pre streľbu na základni