Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

14. decembra 2017

Cestovné poriadky košickej MHD sú súčasťou máp GoogleNa snímke centrum Košíc.Zdieľať
Na snímke centrum Košíc. Foto: Lenka Hardoňová
 
Košice 14. decembra (TASR) - Košice sú prvým východoslovenským mestom, ktoré spúšťa funkciu Verejnej dopravy na mapách Google. Obyvatelia a návštevníci Košíc si tak už môžu vyhľadať najvhodnejšie spojenie mestskou hromadnou dopravou priamo v mobilných zariadeniach alebo cez počítač.


Funkciu spustil Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) v spolupráci so spoločnosťou Google. "Keďže stáli cestujúci cestovné poriadky poznajú, benefit z tejto služby budú mať predovšetkým turisti a návštevníci Košíc. V súčasnosti pracujeme aj na tom, aby sme vedeli s cestujúcimi v budúcnosti zdieľať aj informácie o aktuálnej polohe vozidla – či mešká a ak, tak koľko," uviedla hovorkyňa DPMK Michaela Karaffová.

Nová služba umožňuje jednoducho nájsť podrobné informácie o trasách verejnej dopravy, vyhľadať konkrétne zastávky, ako aj prehliadať cestovné poriadky. Tým má prispieť k lepšej orientácii v košickej MHD a používateľom zjednodušiť cestovanie. Informácie budú dostupné priamo na mapách Google, prostredníctvom webového rozhrania www.google.sk/transit alebo na mobilných zariadeniach s operačným systémom Android a iOS s podporou aplikácie Mapy Google.

V rámci Košíc tak pribudlo k možnosti vyhľadať trasu pešo a autom aj vyhľadávanie spojenia z miesta A do miesta B aj za pomoci verejnej dopravy. Pri samotnom vyhľadávaní stačí zadať názvy ulíc alebo na mape označiť počiatočný a cieľový bod. Vyhľadávanie spojenia funguje vo všetkých mestách na rovnakom princípe, čo zjednodušuje používanie funkcie aj turistom.

Google spustil funkciu Verejná doprava v roku 2007. Na Slovensku môžu túto službu využívať už aj obyvatelia a návštevníci Žiliny, Nitry a Bratislavy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo väčšine pohorí trvá mierna lavínová hrozba, počas dňa nasneží
<< predchádzajúci článok
Retailové tržby v Číne rástli rýchlejšie, rast priemyslu sa spomalil

Cestovné poriadky košickej MHD sú súčasťou máp Google - diskusné fórum čitateľov