24hod.sk    Šport    NHL

13. októbra 2005

Chára stihol bitku

Slováci v NHL opäť úradovali.

Perfektne odštartoval svoju prvú sezónu za morom obranca Ottawy Andrej Meszároš, ktorý sa hneď zapísal do kanadského bodovania a pokračuje v tom naďalej. Na ľade Montrealu si pripísal do štatistík dve asistencie a celkovo má na konte už tri prihrávky. Bodovo nezaostal ani ďalší Slovák v drese Senators Zdeno Chára, ktorý v 3. minúte prudkou strelou otvoril gólový účet zápasu. V bráne hostí sa prvýkrát v novej sezóne predstavil Ray Emery. Dvadsaťtriročný gólman zlepšil svoj úspešný debut gólovou prihrávkou. Po jeho dotyku s pukom práve Andrej Meszároš našiel Švéda Daniela Alfredssona, ktorý v závere druhej tretiny vyrovnával na 2:2. „Je úžasné zapísať sa do kanadského bodovania,“ povedal Emery, ktorý v ottawskej bráne sekunduje českému veteránovi Dominikovi Hašekovi. V zápase Los Angeles - Edmonton boli strelecky aktívnejší domáci a vyplatilo sa im to, keď zdolali doma olejárov 3:1. V drese Kings sa predstavil aj Pavol Demitra s ŕubomírom Višňovským. Slovenský útočník odohral v tejto sezóne prvý zápas bez bodového zápisu.

Výsledky NHL

Toronto - Philadelphia  4:2 (1:1, 1:1, 2:0), góly:
8. Tucker, 25. Wellwood, 48. O’Neill, 54. Lindros -
18. Knuble, 38. Gagne. Montreal - Ottawa 2:4 (1:1, 1:1, 0:2), góly: 15. S. Koivu, 28. Begin - 3. CHÁRA (Phillips, Neil), 39. Alfredsson (MESZÁROŠ, Emery), 43. Vermette, 55. Alfredsson (Heatley, MESZÁROŠ). St. Louis - Chicago 4:1 (3:0, 0:0, 1:1), góly:
1. McAmmond, 11. McClement, 18. Young, 42. Drake - 53. Arnason. Dallas - Phoenix 3:2 (1:0, 1:1, 1:1), góly: 10. Miettinen, 39. J. Jokinen, 51. Modano - 24. Gauthier, 60. Mara. Los Angeles - Edmonton 3:1 (1:1, 1:0, 1:0), góly: 14. Corvo, 37. Brown,