22. mája 2010

Chicago aj v 3. stretnutí víťazne, Hossa bez bodu

Hokejisti Chicaga zvíťazili aj v treťom stretnutí finálovej série Západnej konferencie NHL proti San Jose (3:2 po predĺžení) a už iba jediné víťazstvo ich delí od postupu do ...

nhl Foto: SITA/AP

CHICAGO 22. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Chicaga zvíťazili aj v treťom stretnutí finálovej série Západnej konferencie NHL proti San Jose (3:2 po predĺžení) a už iba jediné víťazstvo ich delí od postupu do záverečných bojov o Stanleyho pohár. "Čierni jastrabi" využili výhodu domáceho prostredia, keď v 13. min predĺženia rozhodol o ich výhre Dustin Byfuglien. Ten zužitkoval perfektnú prihrávku spoluhráča Davea Bollanda spoza bránky a puk dostal za chrbát bezradného Jevgenija Nabokova. V súboji sa predstavil aj slovenský útočník Marián Hossa, ktorý sa prezentoval viacerými vynikajúcimi momentmi. Rodák zo Starej Ľubovne a jeden z najlepšie brániacich útočníkov v profilige štyrikrát neúspešne ohrozil hosťujúceho gólmana a pripísal si jeden plusový bod. Tomáš Kopecký sa ani v treťom stretnutí série proti kalifornskému tímu v zostave Chicaga neobjavil.

"Žraloci" mali vynikajúci vstup do zápasu, no gól Joea Pavelského rozhodcovia neuznali, pretože americký center dostal puk do bránky s pomocou pravej korčule. Hostia však predsa len išli do vedenia gólom elitného útočníka Patricka Marleaua v 24. min. Hneď o tri minúty neskôr však domáci odpovedali taktiež v početnej výhode, presne trafil Patrick Sharp. Keď po peknom úniku upravil Dave Bolland na 2:1, zdalo sa, že Blackhawks si už výhru nenechajú ujsť. Hostia však necelých 5 min pred záverečnou sirénou vyrovnali zásluhou druhého presného zásahu Marleaua v stretnutí. O triumfe domácich napokon pred vypredaným United Centrom rozhodol Byfuglien, ktorý nemal problém dopraviť puk do bránky dezorientovaného Nabokova.

Ďalší duel série, v ktorom bude mať mužstvo z "veterného mesta" prvý mečbal, je naplánovaný na nedeľu 23. mája opäť v Chicagu. Zverenci trénera Joela Quennevillea majú jedinečnú možnosť po prvý raz od roku 1992 hrať vo finále play-off.

Západná konferencia - finále (hrá sa na 4 víťazstvá):
Chicago - San Jose 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0) - stav série 3:0
Góly: 27. Sharp (Toews, P. Kane), 54. Bolland (Toews), 73. Byfuglien (Bolland, B. Campbell) - 24. Marleau (Pavelski, Boyle), 56. Marleau (Heatley, Boyle). Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 38:46, brankári: Niemi - Nabokov. Diváci: 22 311.