15. februára 2016

Chicago Blackhawks zaradilo Mariána Hossu na listinu zranených hráčov

Hokejista Marián Hossa, archívne foto

Hokejista Marián Hossa, archívne foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Chicago 15. februára (TASR) - Slovenský hokejista Marián Hossa vynechá v zámorskej NHL minimálne týždeň. Jeho klub Chicago Blackhawks ho v nedeľu zapísal na listinu zranených hráčov a zo záložného tímu Rockford IceHogs (AHL) povolal na miesto neho Vincenta Hinostrozu.

Ako informoval portál Chicago Tribune, "jastrabi" neočakávajú, že by mali byť Hossove zdravotné problémy vážnejšieho charakteru. Svedčí o tom aj skutočnosť, že úradujúci šampióni nezaradili 37-ročného krídelníka na listinu dlhodobo zranených hráčov. Podľa predbežných odhadov vynechá Hossa niekoľko najbližších stretnutí.

Hossa nedohral sobotňajší zápas, v ktorom Chicago prehralo doma s Anaheimom 2:3 po predĺžení. Trenčiansky odchovanec opustil ľadovú plochu v druhej tretine so zranenou nohou za pomoci lekára a spoluhráčov a do hry sa už nevrátil.

Nešťastný moment sa udial v 35. minúte, keď Hossa vo veľkej rýchlosti vnikol po pravom krídle do útočného pásma a chcel obísť obrancu Ducks Hampusa Lindholma. Švéd čistým bodyčekom vrazil do Hossu, ktorý stratil rovnováhu a nešťastne narazil na zadný mantinel. Po páde zostal ležať na ľade, ktorý napokon opustil so zranenou ľavou nohou. Starší z bratov Hossovcov strelil v prebiehajúcej sezóne 10 gólov a pridal 18 asistencií v 54 zápasoch. Od méty 500 gólov v NHL ho delia už len štyri zásahy. "Je to nepríjemné. Prišli sme o jedného z najlepších hráčov. Teraz všetci veríme, že nepôjde o vážne zranenie," povedal kapitán Chicaga a center Hossovho útoku Jonathan Toews.

Zranenie Hossu otvára možnosti mladším hráčom v kádri Blackhawks, viac priestoru by mohol dostať jeho krajan Richard Pánik, na farme v Rockforde čaká na svoju šancu Marko Daňo. Ďalšími adeptmi na zaplnenie voľného miesta na pravom krídle prvého útoku sú Fín Teuvo Teräväinen či Čech Jiří Sekáč.