Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. mája 2007

Chlapec odrezal hlavu svojej matkeNa japonskú policajnú stanicu zavítal tínedžer, držiaci v rukách urezanú hlavu svojej matky. Sedemnásťročný chlapec zaviedol policajtov do domu v regióne Fukushima a ukázal im bezhlavé telo ...Zdieľať

BRATISLAVA 15. mája (WEBNOVINY) - Na japonskú policajnú stanicu zavítal tínedžer, držiaci v rukách urezanú hlavu svojej matky. Sedemnásťročný chlapec zaviedol policajtov do domu v regióne Fukushima a ukázal im bezhlavé telo svojej matky, ležiace na matraci, so stručným: "Tu je." Polícií oznámil, že svojej matke urezal hlavu kým spala, v predvečer jej 47. narodenín.

Japonsko si dlhú dobu zakladalo na svojej povesti bezpečného štátu, s nízkym výskytom násilných zločinov. Posledná vražda však vyvoláva v japonskej spoločnosti obavy z nastupujúceho trendu zvyšujúcej sa agresie mladých ľudí a ich chladnokrvnej krutosti. Minulý rok nezamestnaný Japonec rozsekal svoju matku a schoval jednotlivé časti jej tela do vedier, ktoré zalial betónom. V januári zatkli v Tokiu ženu, ktorá rozrezala svojho manžela pílou a pozostatky vyhodila do smetí na rozličných miestach. Niekoľko týždňov v minulosti Japonskom zarezonovala vražda britskej hostesky, ktorej rozštvrtené telo našli schované v jaskyni, na morskej pláži.

"Počet incidentov, v ktorých vrahovia štvrtia svoje obete narastá a myslím, že dochádza k reťazovej reakcii," uviedol Susumu Oda, súdny psychológ. Dnešná vražda sa nápadne podobá na prípad z roku 1997, kedy 14-ročný chlapec usekol hlavu 11-ročnému spolužiakovi a nechal jeho hlavu vystavenú pred školskou bránou, pričom do úst jej vložil papierik s uštipačnou poznámkou. Tento prípad vyvolal celonárodnú debatu o prijatí tvrdších zákonov proti mladistvým delikventom. Ohavné vraždy pobúrili Japonsko, hoci odborníci varujú, že rozštvrtenie obetí nemusí byť vždy nevyhnutne symptómom hlbšej sociálnej dysfunkcie. "V mnohých prípadoch, vrahovia zabili v zúfalej situácií a snažili sa schovať telo jeho rozštvrtením, aby predišli jeho odhaleniu," povedal súdny psychológ Yoshikazu Yuuma.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Našim vojakom v Libanone chýbali vajcia a klobása
<< predchádzajúci článok
KAŠICKÝ: Ako získa SR vojenské lietadlá rozhodne vláda tento rok

Chlapec odrezal hlavu svojej matke - diskusné fórum čitateľov