Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. septembra 2006

Chýba diskusia o perspektíve obnoviteľných zdrojov energiíPodľa Centra energetických alternatív (CEA) chýba na Slovensku širšia diskusia o perspektívach rozvoja obnoviteľných zdrojov energií. Centrum je presvedčené, že diskusia a prípadné definovanie ...Zdieľať
BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) - Podľa Centra energetických alternatív (CEA) chýba na Slovensku širšia diskusia o perspektívach rozvoja obnoviteľných zdrojov energií. Centrum je presvedčené, že diskusia a prípadné definovanie štátnej politiky pre oblasť obnoviteľných zdrojov energií, ako aj vytvorenie určitých environmentálnych štandardov by bolo prospešné pre štát, podnikateľov, samosprávy, mimovládne organizácie i širokú verejnosť, konštatoval projektový koordinátor Milan Konfráter. Podľa predstaviteľov CEA je potrebné, aby sa v rámci verejnej diskusie vyjasnilo viacero mýtov o pozitívach i negatívach rozvoja obnoviteľných zdrojov.


Centrum energetických alternatív zároveň upozorňuje na potrebu vytvoriť transparentné legislatívne prostredie, ktoré by podporilo rozvoj obnoviteľných zdrojov energií. Podľa centra chýbajúca legislatíva momentálne výrazne komplikuje postavenie slovenských podnikateľských subjektov i príchod zahraničných investorov, ktorí by chceli v tejto perspektívnej oblasti na Slovensku podnikať. Zo zahraničných skúseností vyplýva, že rozumný rozvoj obnoviteľných zdrojov energií predstavuje perspektívu nielen v energetickej oblasti, zdôrazňuje sa v tlačovej informácii.

SITA


© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Maďarský premiér priznal, že socialisti celé roky klamali
<< predchádzajúci článok
Po odchode z čela vlády chce Blair zostať poslancom

Chýba diskusia o perspektíve obnoviteľných zdrojov energií - diskusné fórum čitateľov