Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. septembra 2006

Maďarský premiér priznal, že socialisti celé roky klamaliMaďarský premiér Ferenc Gyurcsány v nedeľu priznal, že audiozáznam z mája tohto roku, na ktorom uviedol, že vláda za posledné dva roky klamala maďarskú verejnosť, je pravdivý. Krátke úryvky ...Zdieľať

BUDAPEŠŤ 17. septembra (WEBNOVINY) - Maďarský premiér Ferenc Gyurcsány v nedeľu priznal, že audiozáznam z mája tohto roku, na ktorom uviedol, že vláda za posledné dva roky klamala maďarskú verejnosť, je pravdivý. Krátke úryvky obsahu audiozáznamu z vystúpenia predsedu vlády na zasadnutí frakcie Maďarskej socialistickej strany (MSZP) v Balatonöszöde z 26. mája tohto roku zverejnil dnes na svojej webovej stránke verejnoprávny maďarský rozhlas. Dlhšie state premiérového expresívneho prejavu neskôr na svojich webových stránkach zverejnili maďarské médiá.

"Je evidentné, že sme posledné jeden a pol až dva roky klamali. Bolo úplne jasné, že to, čo hovoríme, nie je pravda. A pritom sme, mimochodom, štyri roky nerobili nič. Vymenujte mi jedno podstatné vládne opatrenie, na ktoré by sme mohli byť hrdí...až na to, že sme sa na koniec dokázali vrátiť k vládnutiu," citovala predsedu maďarskej vlády agentúra MTI. Gyurcsány použil na ilustráciu situácie krajiny po rokoch vládnutia socialistov veľmi farbisté slová a skonštatoval, že čosi podobné sa ešte nestalo v žiadnej európskej krajine.

Ferenc Gyurcsány vo vysielaní televízie ATV dnes večer potvrdil, že uvedené slová zodpovedajú skutočnosti. "Hovoril som o principiálnych klamstvách politiky. Chcel som upozorniť na to, že niet inej cesty, ako ich opustiť. Vášeň niekedy prinúti človeka k tomu, aby preháňal," skonštatoval. "Roky sme zavádzali občanov v tom, že nemusia nič robiť, pretože my sa postaráme o ich šťastie. Musíme prestať s týmito klamstvami, ktoré už roky zaťažujú krajinu," uzavrel dnes maďarský premiér.

SITA,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chávez srdečne privítal Ahmadínedžáda
<< predchádzajúci článok
Chýba diskusia o perspektíve obnoviteľných zdrojov energií

Maďarský premiér priznal, že socialisti celé roky klamali - diskusné fórum čitateľov

Keby len socialisti...19.9. 4:34:41