Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. mája 2011

Chytili lupičov z trnavskej bankyPolicajti odhalili páchateľov, ktorí v pondelok lúpili v pobočke ČSOB na Štefánikovej ulici v Trnave. Už o niekoľko hodín policajti ...Zdieľať
banka Prepadnutá banka v Trnave. Archívne foto.Foto: SITA/Pavol MachovičTRNAVA 25. mája (WEBNOVINY) - Policajti odhalili páchateľov, ktorí v pondelok lúpili v pobočke ČSOB na Štefánikovej ulici v Trnave. Už o niekoľko hodín policajti zadržali podozrivých.


Na základe dôkazov vyšetrovateľ obvinil dvoch Trnavčanov vo veku 35 a 37 rokov. Ozbrojená a maskovaná dvojica vtrhla do banky približne o 13:20. Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, osobám vo vnútri prikázali, aby si ľahli na zem.

Jeden z lupičov stal pri dverách, druhý preskočil pult. Pod hrozbou použitia zbrane prinútili pracovníčku, aby im vydala peniaze. Páchatelia ušli, na stope im však boli policajti. Dvoch mužov zadržali a u oboch vykonali domové prehliadky. Policajti zaistili zbraň a oblečenie, ulúpenú väčšiu sumu peňazí však ešte hľadajú. Za lúpež závažnejším spôsobom konania hrozí páchateľom trest sedem až dvanásť rokov.Lúpeže bánk v roku 2011

26. januára
Ozbrojený a maskovaný páchateľ lúpil v banke na Gorkého ulici v centre Bratislavy. Pod hrozbou použitia zbrane si odniesol 1 500 eur. Pri prepade nebol nikto zranený.

2. februára
Pobočku Slovenskej sporiteľne v Dudinciach prepadli krátko po 9:00 dvaja maskovaní páchatelia. Vošli do banky a pod hrozbou použitia krátkej guľovej zbrane požadovali od pracovníčok peniaze. Zamestnankyne im vydali viac ako 8 700 eur. Polícia 12. februára obvinila zo zločinu lúpeže v spolupáchateľstve 40-ročného Slavomíra G. zo Žarnovice, totožnosť jeho komplica nie je známa. Obvinený Slavomír G. má podľa polície na svedomí aj lúpež v tej istej pobočke Slovenskej sporiteľne v Dudinciach z 30. decembra 2008. Ukradol vtedy viac ako 577-tisíc korún, teda vyše 19-tisíc eur. Hrozí mu väzenie na sedem až 12 rokov.

7. februára
Predpoludním lúpila v banke v Šali 34-ročná žena. S nožom v ruke prišla k okienku a pýtala si peniaze, načiahla sa za pult a zobrala asi štyritisíc eur. Potom vošla do vedľajšieho vchodu a na okno odložila nôž aj peniaze. Tu ju chytila policajná hliadka. Vyšetrovateľ ženu obvinil z lúpeže, hrozí jej až 12-ročné väzenie.

11. februára
Nadránom vykradli banku na Hlavnej ulici v Galante, v pobočke následne vybuchla výbušnina a začalo horieť. Plamene poškodili bankomat, súkromné sejfy a zariadenie miestnosti. Riaditeľ pobočky banky odhadol škodu na 100-tisíc eur. Požiar likvidovalo osem hasičov.

28. februára
Neznámy ozbrojený páchateľ si z pobočky banky v Krompachoch (okr. Spišská Nová Ves) odniesol 1 500 eur. Kuklou maskovaný lupič ušiel z miesta činu na osobnom aute po tom, čo pracovníčka banky spustila poplašné signalizačné zariadenie.

3. marca
Neznámy páchateľ lúpil predpoludním v banke na Trenčianskej ulici v Bratislave. Ozbrojený páchateľ si odniesol asi 10-tisíc eur. V čase prepadu bolo v banke päť klientov, nikto nebol zranený.

21. marca
Pobočku banky na Dunajskej ulici v Bratislave prepadol dopoludnia neznámy ozbrojený páchateľ. Pracovníčka mu vydala približne 5 000 eur. Páchateľ si peniaze spolu s farbiacim balíčkom odniesol v igelitovej taške. Len niekoľko metrov od pobočky banky mu farbiaci balíček vybuchol, pričom zafarbil bankovky a s najväčšou pravdepodobnosťou aj ruky a oblečenie páchateľa červenou farbou.

1. apríla
Neznámy páchateľ lúpil krátko po 9:00 v banke v Šamoríne. Maskovaný muž prešiel k jednému z pultov a na pracovníčku namieril zbraň. Pod hrozbou jej použitia ju prinútil, aby mu dala peniaze. V igelitke si z banky odniesol 4 900 eur. Páchateľa zachytili bezpečnostné kamery, polícia po ňom pátra.

15. apríla
Sedemnásťtisícový úlovok si odniesol lupič maskovaný kapucňou, slnečnými okuliarmi a novinami z pobočky VÚB banky na ulici Ľudovíta Fullu v bratislavskej Karlovej Vsi. Muž vošiel krátko po pol štvrtej do banky s krátkou guľovou zbraňou v ruke a žiadal hotovosť. Pracovníčka mu dala 17-tisíc eur a lupič následne ušiel.

19. apríla
Maskovaný páchateľ sa pokúsil vylúpiť banku v Dunajskej Strede. Po tom, čo vošiel do banky, prešiel k jednému z jej pultov a na pracovníčku namieril zbraň. Tá však od strachu odpadla a páchateľ z banky ušiel. Zachytili ho však bezpečnostné kamery.

20. apríla
Ozbrojený maskovaný páchateľ lúpil ráno v pobočke banky na Hlavnej ulici v Galante. Maskovaný páchateľ namieril na pracovníčku zbraň zabalenú v tmavej látke. Tá mu do igelitky s peniazmi vložila aj farebnú rozbušku, ktorá po pár metroch vybuchla.

16. mája
Neznámy páchateľ lúpil dopoludnia v pobočke VÚB na Fučíkovej ulici v Sládkovičove. Ozbrojený páchateľ si odniesol aj nezverejnenú sumu peňazí, pri prepade nebol nikto zranený. Podľa polície je tento páchateľ podozrivý zo šiestich lúpeží vo finančných inštitúciách a stávkových kanceláriách. V marci až v máji lúpil v Dunajskej Strede, Galante, Sládkovičove a trikrát v Šamoríne. Vo všetkých prípadoch lúpil pod hrozbou použitia zbrane, ktorú maskoval čiernou látkou. V dvoch prípadoch si z lúpeže neodniesol žiadne peniaze, ušiel po tom, ako pracovníčka odpadla. V jednom prípade si odniesol s lupom aj rozbušku, ktorá peniaze znehodnotila.

23. mája
Dvaja neznámi páchatelia lúpili popoludní v pobočke ČSOB na Štefánikovej ulici v Trnave. Páchatelia sa maskovali šatkami na tvári. Pod hrozbou použitia zbrane prinútili osoby v banke, aby si ľahli na zem. Nikto nebol zranený.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Minister upratoval skládku na Zohore
<< predchádzajúci článok
Školáka prepadli dvaja mladíci

Chytili lupičov z trnavskej banky - diskusné fórum čitateľov