05. októbra 2010

Cibulková už nebude slovenskou jednotkou

Slovenská tenistka Dominika Cibulková nepostúpila do osemfinále dvojhry na turnaji WTA Tour China Open v Pekingu ...

daniela hantuchova Zľava: Tenistky Daniela Hantuchová a Dominika Cibulková.

Foto: SITA/Ivan FleischerPEKING 5. októbra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nepostúpila do osemfinále dvojhry na turnaji WTA Tour China Open v Pekingu (Premier Mandatory, dotácia 4,5 milióna USD, tvrdý povrch vonku) a od budúceho týždňa sa nestane slovenskou jednotkou.

Cibulková podľahla v utorkovom súboji 2. kola lotyšskej kvalifikantke Anastasii Sevastovovej za 94 minút 6:2, 1:6, 2:6 a v rebríčku WTA Tour zostane 5 bodov za súčasnou najvyššie postavenou slovenskou hráčkou Danielou Hantuchovou.

V prípade víťazstva a postupu do osemfinále by sa Cibulková stala líderkou slovenského renkingu prvýkrát od 31. januára 2010.

Zverenkyňa Željka Krajana turnaj v Pekingu opustí s prémiou 19 950 USD a ziskom 80 bodov do renkingu. Víťazka tohtoročného turnaja v Estorile Sevastovová si v čínskej metropole pripísala spolu s kvalifikačným ťažením už štvrtý víťazný zápas a v súboji o postup do štvrťfinále bude jej súperkou Ruska Naďa Petrovová nasadená ako trinásta.

Dvadsaťjedenročná Slovenka (33. v renkingu WTA) brejkla svoju o rok mladšiu súperku Sevastovovú (55.), s ktorou v Bratislave občas trénuje, v treťom geme úvodného setu a vzápätí potvrdila na 3:1. A keď čistou hrou pri súperkinom podaní zvýšila na 5:2 a potom udržala svoj servis, získala prvé dejstvo hladko 6:2. V tom druhom sa karta obrátila, po strate podania na 1:3 už Cibulková nezískala ani gem a po hodine hry bol stav vyrovnaný 1:1 na sety.

V rozhodujúcom treťom sete lotyšská hráčka žijúca vo Viedni ušla slovenskej súperke po potvrdenom brejku na 4:2 a v závere už nemala problém dokráčať k víťazstvu.

Výsledky utorňajších stretnutí 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour China Open v Pekingu (Premier Mandatory, dotácia 4,5 milióna USD, tvrdý povrch vonku):
Dvojhra - 2. kolo:
Anastasija Sevastovová (Lot.) - Dominika Cibulková (SR) 2:6, 6:1, 6:2 za 94 minút
Timea Bacsinszká (Švajč.) - Viktoria Azarenková (8-Biel.) 4:6, 3:2 - skreč, Azarenková vzdala

Výsledky utorňajších stretnutí 1. kola dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 500 China Open v čínskom Pekingu (dotácia 2,1 mil. USD, tvrdý povrch vonku)