Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. júla 2007

Čiernohorská armáda likviduje všetky tanky okrem jednéhoArmáda Čiernej Hory začala v utorok v rámci rozsiahlej armádnej reformy s likvidáciou všetkých svojich tankov okrem jedného. 61 tankov, ktoré boli súčasťou spoločnej armády Srbska a Čiernej Hory, ...Zdieľať

PODGORICA 3. júla (WEBNOVINY) - Armáda Čiernej Hory začala v utorok v rámci rozsiahlej armádnej reformy s likvidáciou všetkých svojich tankov okrem jedného. 61 tankov, ktoré boli súčasťou spoločnej armády Srbska a Čiernej Hory, zničia v oceliarni v meste Nikšič. Posledný tank umiestnia do múzea. "Likvidácia munície a zbraní je rozhodujúcim krokom smerom k reforme obranného systému," povedal zástupca šéfa generálneho štábu admirál Dragan Samardžič, podľa ktorého cieľom reformy je vytvorenie "účinnej profesionálnej a modernej armády."

Po získaní nezávislosti od Srbska minulý rok sa Čierna Hora pripojila k programu NATO Partnerstvo za mier. V rámci približovania sa k aliancii a EÚ musí Čierna Hora vykonať viacero reforiem vrátane armádnej.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Od júla sa daňový bonus na dieťa zvýšil o 15 Sk mesačne
<< predchádzajúci článok
Brown vystúpi v parlamente prvýkrát vo funkcii premiéra