Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

06. novembra 2019

Čína obmedzila hranie online hier, deti a tínedžeri môžu za počítačom stráviť len určitý časČínska vláda centrálne stanovila, ako dlho a kedy presne môžu deti a tínedžeri hrať počítačové hry. Vekové obmedzenie pre počítačové hry Ak nemáte viac ako osemnásť rokov, tak ...Zdieľať
Čína obmedzila hranie online hier, deti a tínedžeri môžu za počítačom stráviť len určitý čas 6.11.2019  - Čínska vláda centrálne stanovila, ako dlho a kedy presne môžu deti a tínedžeri hrať počítačové hry.

 

 

V

ekové obmedzenie pre počítačové hry


Ak nemáte viac ako osemnásť rokov, tak podľa nových smerníc, ktoré vláda zverejnila v stredu, si najnovšie už v Číne nezahráte počítačovú hru online medzi desiatou večer a ôsmou ráno.

Čas, ktorý môžu deti a tíndežeri stráviť hraním takýchto hier, vláda obmedzila na hodinu a pol denne počas školského týždňa a tri hodiny denne cez víkendy a voľné dni.

 

 

Ľahká kontrola dodržiavania pravidiel


Krajina už v roku 2018 začala centralizovať register spoločností ponúkajúcich počítačové hry s možnosťou hrať ich online, takže kontrola dodržiavania týchto nových pravidiel nebude pre čínske úrady problém.

V minulom roku Čína v rámci boja proti nadmernému hraniu hier deťmi a tínedžermi dokonca prestala povoľovať vstup nových hier na čínsky trh, pričom tento zákaz trval osem mesiacov.

 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Archeológovia majú za sebou rušnú sezónu, objavili nové lokality
<< predchádzajúci článok
Desiaty ročník Noci divadiel bude v znamení Nežnej revolúcie

Čína obmedzila hranie online hier, deti a tínedžeri môžu za počítačom stráviť len určitý čas - diskusné fórum čitateľov