Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

16. apríla 2022

Čínski kozmonauti sa vrátili na Zem, na vesmírnej stanici boli rekordne dlhoTrojica čínskych kozmonautov sa v sobotu vrátila na Zem po šiestich mesiacoch pobytu na palube najnovšej čínskej kozmickej stanice. Išlo o doteraz najdlhšiu vesmírnu misiu čínskych ...Zdieľať
china_space_70040 4138e86274c44c2fac6fa17e435e22e7 676x451 16.4.2022  - Trojica čínskych kozmonautov sa v sobotu vrátila na Zem po šiestich mesiacoch pobytu na palube najnovšej čínskej kozmickej stanice. Išlo o doteraz najdlhšiu vesmírnu misiu čínskych kozmonautov.


Vesmírna loď Šen-čou 13 pristála v púšti Gobi v regióne Vnútorné Mongolsko na severe Číny.

Počas misie kozmonautka Wang Ja-pching ako prvá Číňanka vystúpila do kozmického priestoru. Wang Ja-pching a jej kolegovia Čaj Č'-kang a Jie Kuang-fu boli druhou posádkou na vesmírnej stanici Tchien-kung (Nebeský palác). Hlavný modul vesmírnej stanice Tchien-che vyniesla raketa na obežnú dráhu v apríli 2021. Čína plánuje dokončiť výstavbu vesmírnej stanice v tomto roku pridaním ďalších dvoch modulov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Čínski kozmonauti sa vrátili na Zem, na vesmírnej stanici boli rekordne dlho © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel prozaik a esejista Ján Tužinský, v minulosti bol ústredným riaditeľom Slovenského rozhlasu
<< predchádzajúci článok
Karneval na snehu Veľkonočné vajce bude v nedeľu na Skalke