Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. septembra 2009

Čínsky minister obrany na neavizovanej návšteve SlovenskaČínsky podpredseda vlády a minister obrany generál Guanglie Liang je v týchto dňoch na návšteve Slovenska. Informáciu o tejto dopredu neavizovanej návšteve zverejnil dnes hovorca ministerstva obrany ...Zdieľať
BRATISLAVA 3. septembra (WEBNOVINY) - Čínsky podpredseda vlády a minister obrany generál Guanglie Liang je v týchto dňoch na návšteve Slovenska. Informáciu o tejto dopredu neavizovanej návšteve zverejnil dnes hovorca ministerstva obrany Vladimír Gemela. "Sme radi, že pán minister navštívil Slovenskú republiku na základe pozvania ministra obrany Slovenskej republiky z roku 2007. Ide o historicky prvú návštevu ministra národnej obrany Čínskej ľudovej republiky v Slovenskej republike, ktorej predchádzali v minulosti dve návštevy ministrov obrany SR v ČĽR, " napísal v ozname Gemela.


Cieľom návštevy bola podľa Gemelu vzájomná výmena názorov na bezpečnostnú situáciu vo svete, prerokovanie otázok reformy ozbrojených síl, ako aj možností vzájomnej vojenskej spolupráce. Počas návštevy sa generál Liang stretol aj s podpredsedom vlády SR Dušanom Čaplovičom, ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom a predsedom Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Rudolfom Pučíkom.

Gemela na záver oznamu uviedol, že Guanglie Liang mal možnosť zoznámiť sa aj s výrobkami slovenského obranného priemyslu.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mečiar navrhne Ficovi za ministra pôdohospodárstva Chovana
<< predchádzajúci článok
Návšteva SMK u Vollebaeka odstráni nejasnosti v jazykovom zákone

Čínsky minister obrany na neavizovanej návšteve Slovenska - diskusné fórum čitateľov