Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. júna 2021

Colníci v zásielke banánov natrafili na rekordné množstvo kokaínu (foto)Colná správa na Malte v utorok skonfiškovala rekordných 740 kilogramov kokaínu. Drogy v odhadovanej hodnote až 100 miliónov dolárov boli ukryté v chladiarenskom kontajneri medzi 1080 škatuľami ...Zdieľať
malta_drug_seizure_07756 69d630bca6144b6fab79aae204a832b8 676x451 9.6.2021 (Webnoviny.sk) - Colná správa na Malte v utorok skonfiškovala rekordných 740 kilogramov kokaínu. Drogy v odhadovanej hodnote až 100 miliónov dolárov boli ukryté v chladiarenskom kontajneri medzi 1080 škatuľami banánov.


Podľa maltských úradov náklad smeroval z Ekvádoru do Slovinska, pričom kontajner náhodne vybrali na kontrolu počas prepravy cez Malta Freeport, medzinárodné prekladisko na juhovýchodnom cípe Malty.

„Úradníci otvorili chladiarenský kontajner a začali fyzicky kontrolovať všetky škatule. Natrafili na dovedna 740 balení bielej látky ukrytých v 37 škatuliach,“ uviedla maltská colná správa, podľa ktorej každý z balíčkov vážil kilogram a obsahoval kokaín vysokej kvality.

Podľa úradníkov uvedené množstvo prekonalo doterajší rekord v rámci Malty, keď koncom minulého roka zadržali 612 kilogramov kokaínu ukrytého na paletách s kuchynským olejom.


Zdroj: Webnoviny.sk - Colníci v zásielke banánov natrafili na rekordné množstvo kokaínu (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Exriaditeľ z PPA zostáva naďalej vo väzbe pre kauzu Dobytkár, najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť
<< predchádzajúci článok
Pomoc pre firmy a podnikateľov bude viazaná na COVID automat, úrady budú počas leta vyplácať nižšie príspevky

Colníci v zásielke banánov natrafili na rekordné množstvo kokaínu (foto) - diskusné fórum čitateľov