27. mája 2008

Corgoň liga - Tesné víťazstvo Petržalky

MŠK Žilina - ZTS Dubnica 5:0 (3:0) Góly: 16. M. Ďurica, 43. Adauto, 45. a 57. Štyvar, 49. Vladavič (z 11 m), ŽK: 49. Pleva, rozhodovali: Doboš - Laskovský, E. Weiss, 1281 divákov Zostavy: Žilina: D. Kuciak ...

BRATISLAVA 27. mája (SITA) -MŠK Žilina - ZTS Dubnica 5:0 (3:0) Góly: 16. M. Ďurica, 43. Adauto, 45. a 57. Štyvar, 49. Vladavič (z 11 m), ŽK: 49. Pleva, rozhodovali: Doboš - Laskovský, E. Weiss, 1281 divákov Zostavy: Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Pečálka (60. Chupáč), Tesák - Zd. Štrba - M. Ďurica, Belák (72. Hasanovič), Vladavič - Adauto, Štyvar (60. Lietava) Dubnica: D. Kolmokov - Mujkoš, Adámik, Nosek, Duga - Držík, Obert (85. Matejov), Pleva, Ľupták (46. Sokol) - T. Zápotoka (66. Ľ. Urgela), Kiška Žilinčania si v poslednom domácom zápase proti Dubnici z chuti zakombinovali. V tretej minúte putovala lopta po osi Vomáčka - Štrba - Adauto, brazílsky legionár však v šestnástke volil namiesto strely prihrávku a vracajúci sa obranca loptu vyrazil. Prvý gól videla hŕstka žilinských fanúšikov po nie veľmi prudkej strele M. Ďuricu, ktorá prešla pomedzi stojacich hráčov a brankár Kolmokov ju nezachytil. Hostia mali najväčšiu šancu v 39. min, Kiškova strela však skončila len na bočnej sieti. Dve minúty pred prestávkou strieľal z hranice pätnástich metrov Belák, brankár hostí loptu vyrazil, v tlačenici sa k nej dostal Adauto a trafil do odkrytej časti dubnickej bránky - 2:0. Tesne pred odchodom do šatní zvýšil vedenie domácich na 3:0 hlavičkou Štyvar. Hneď po zmene strán mali domáci výhodu pokutového kopu. Pleva fauloval vo svojom pokutovom území Adauta a Vladavič prudkou strelou jedenástku premenil. V 57. min centroval z ľavej strany Tesák a Štyvar pridal svoj druhý gól hlavou v tomto zápase - 5:0. V poslednej štvrtine stretnutia Žilinčania vo svojej aktivite mierne poľavili. Dubničania to však nedokázali využiť. V 79. min chcel striedajúci Hasanovič zastúpiť Štyvara, ale jeho hlavičkový pokus Kolmokov kryl. Domáci hráči mali ešte niekoľko šancí, ale šiesty gól sa im už streliť nepodarilo. MFK Košice - FC Nitra 1:2 (0:0) Góly: 71. J. Novák (z 11 m) - 56. R. Sloboda, 76. M. Bača, ŽK: 57. Milinkovič, 89. N. Matič - 70. Martin Tóth, 74. Janíček, rozhodovali: Fajčík - D. Hrčka, Rendko, 1050 divákov Zostavy: Košice: Pulen - R. Cicman, Školník, Džogan, Bicák - Pavol Majerník (79. L. Janič) - J. Majoroš ml. (59. Juhár), N. Matič - Kolbas, J. Novák, Milinkovič Nitra: Tujvel - Čeman, Martin Tóth, Janíček, Ďatko - Grajciar, Gruber, Karlík, R. Sloboda (83. M. Farkaš) - Semeník (76. Vrána), M. Bača Len teoretickú šancu mali Košičania na to, aby si zahrali v UEFA Intertoto Cupe. Museli však poraziť Nitru, a keďže sa im to nepodarilo, aj posledná tajnička Corgoň ligy je kolo pred koncom vyriešená. Už po 65 sekundách hry sa k strele z 27 m odhodlal domáci Kolbas a jeho strela opečiatkovala žrď Tujvelovej bránky. To bolo v prvom polčase od oboch aktérov všetko. Košičania sa síce snažili, ale cez obranný val sa im nedarilo presadzovať. Hostia boli smerom dopredu úplne neškodí. Hra bola slabá, v pochodovom tempe s množstvom nepresností. Ani nečudo, že prvý roh sa zahrával až v nadstavenom čase prvého polčasu. Po obrátke futbal výrazne ožil. Najprv Bicák po prihrávke Matiča z prvej namieril do rúk Tujvela, onedlho Novákova strela išla tesne nad. V 56. min sa hostia z rýchleho protiútoku prekvapujúco ujali vedenia, keď po prihrávke Baču R. Sloboda nedal Pulenovi šancu. Nitrania ožili a veľa nechýbalo, aby Grajciarova strela skončila opäť v bránke. V 70. min Tóth fauloval v šestnástke Kolbasa. Nariadenú jedenástku Novák bezpečne premenil a dostal sa na čelo poradia kanonierov. V 76. min Nitrania po druhý raz vystrelili na bránku domácich a lopta skončila opäť za chrbtom Pulena. Spoza šestnástky presne namieril ľavačkou Bača. Domáci sa síce snažili vyrovnať, no boli to Nitrania, ktorí mohli prikrášliť svoje vedenie. V predposlednej minúte Karlík z priameho kopu trafil žrď. MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 0:0ŽK: 79. J. Maslo - 30. Debnár, 58. T. Pančík, rozhodovali: Matúš - Schmidt, Cuninka, 1754 divákov Zostavy: Ružomberok: Hajdúch - Gallo, J. Maslo, J. Novotný, Laurinc - Pilár, P. Maslo (84. Kukoľ), Zošák, Božok (72. Lovás) - M. Bakoš, Števko (63. Sivčevič) Banská Bystrica: Boroš - M. Pančík, Debnár, Poljovka, Kotrys - V. Gajdoš (62. Ľ. Vyskoč), T. Pančík (77. Strnad), Pečovský, Hučko (46. Kulík) - M. Ďuriš, Uškovič Pod Čebraťom to bol dlho futbal bez správneho korenia. Obe mužstvá hrali len vo vlažnom tempe, bez väčšej nápaditosti a tak sa málo atraktívny dej odohrával zväčša len medzi šestnástkami. V prvom polčase mali mierne navrch domáci, pokusy Števka, Zošáka a M. Bakoša však skončili na pevných hradbách. Prvýkrát letela lopta do priestoru bránky až v 37. min, s Božokovou ďalekonosnou strelou z 20 m si Boroš bez problémov poradil. V záverečných minútach prvého dejstva boli o čosi aktívnejší vojaci, z mierneho tlaku však vyťažili len tri po sebe idúce rohové kopy. Nudné futbalové predstavenie pokračovalo aj po prestávke. Mierny vzruch potom nastal v 59. min - Pilár sa ocitol s loptou v bezprostrednej blízkosti pred Borošom, no nemal dostatok času ani priestoru nebezpečnejšie vystreliť. S pribúdajúcimi minútami sa na trávniku množili fauly, hra sa ešte viac kúskovala a z tribún sa ozýval čoraz hlasitejší piskot. Nudu preťala až 72. min a v nej bomba Ďuriša po samostatnom prieniku, ktorú Hajdúch vyrazil. A potom sa znova pokračovalo "po starom". Oboch súperov z nemohúcnosti vyslobodil až konečný hvizd rozhodcu. Slovan Bratislava - FC Senec 4:0 (3:0) Góly: 30. Slovák (z 11m), 35. a 37. Masaryk, 81. Breznaník, ŽK: 29. M. Drahno (Senec), rozhodovali: Smolák - Csabay, Likavský, 2250 divákov Zostavy: Slovan: Rodinger - Janek, Dobrotka, Hanek, Kosmeľ - Slovák (54. P. Sedlák), P. Černák, Serrano, Breznaník - Masaryk (80. Ibragimov), Ľ. Meszároš (62. Štepanovský) Senec: J. Novota - Volf, Marcin (46. Hoferica), M. Drahno (38. Milan Lukáč), Ľ. Hanzel - Pinte, Sľuka, Matej Kováč, Füzik - Gaucho, Medveď (62. Kozár) Hostia mali na úvod dve šance. Po Hanekovom zaváhaní Sľuka v 4. min preloboval Rodingera i bránku Slovana a následne Dobrotka vykopával loptu z bránkovej čiary po strele Gaucha. Domáci sa však rýchlo otriasli a ešte v prvom dejstve v rozpätí ôsmych minút rozhodli o osude stretnutia. Na konci prvej polhodiny stopér Senca Drahno stiahol v pokutovom území Masaryka a hlavný arbiter Smolák ukázal na biely bod. Samuel Slovák sa z jedenástky nemýlil a poslal belasých do vedenia - 1:0. Potom začal na trávniku úradovať aktívny a s dôrazom hrajúci Masaryk Dvadsaťosemročný útočník Slovana najskôr po individuálnej akcii v 35. min prekonal Novotu a o dve minúty na to si v súboji jeden na jedného poradil s Drahnom a poľahky napol sieť - 3:0. V závere I. polčasu mohol skorigovať nepriaznivý stav Medveď, ale mieril nepresne. Po zmene strán prinútil Slovák v 54. min Novotu k robinzonáde, onedlho netrafil medzi žrde hosťujúcej bránky Breznaník. Senčania odpovedali opäť Medveďom. Jeho tutovku však Rodinger nohami zlikvidoval a vyznamenal sa aj pri príležitosti striedajúceho Kozára. Na Tehelnom poli napokon strieľali góly iba domáci, v 81. min spečatil konečný stav Breznaník - 4:0. Futbalisti Slovana sa v poslednom domácom dueli corgoňligovej sezóny 2007/2008, ktorý sledoval v hľadisku aj reprezentant Róbert Vittek, rozlúčili so spokojnými divákmi zaslúženým štvorgólovým víťazstvom. AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce 0:0 ŽK: 78. Chren (Zlaté Moravce), rozhodovali: Vlk - Kubačka, Ružbarský, 600 divákov Zostavy: Trenčín: D. Rožník - Čögley, Cs. Horváth, Križko, Kleščík - Marček, Gergel (86. Jakúbek) - Jašurek (81. M. Zubo), Hlohovský, Sluijter - Depetris (64. Chanti) Zlaté Moravce: Brezina - Žembera (60. M. Bednář), Klabal, Šlavka, Mackovčin - Ondrejka, Greguška (70. Číž), Hözl, Pelegríny (57. Maron) - Juska - Chren Priebeh súboja dvoch tímov zo dna ligovej tabuľky zodpovedal ich postaveniu v súťaži. Prvá štyridsaťpäťminútovka ponúkla iba jednu strelu hosťujúceho tímu do žrde bránky Dalibora Rožníka. Domáci Trenčín mal síce územnú prevahu, ale jeho snaha končila na hranici pokutového územia Zlatých Moraviec. V dobrej pozícii nemierili presne Jašurek a ani Depetris. Nástup do druhej časti hry sa niesol v znamení zvýšeného tlaku domáceho tímu, ale Trenčania sa opäť k zakončeniu nedostali. Gólová šanca prišla na druhej strane. V 67. min unikal Chren, ale tiesnený nemal dostatok času na zakončenie a jeho slabú strelu Rožník pohotovo vyrazil. O dve minúty nato vykopávali hostia po závare až z bránkovej čiary. V 76. min poslal domáci Sluijter priamy kop z hranice šestnástky tesne nad bránku. Hosťom občasne vychádzala hra na brejky, keď v 81. min bol sám pred takmer prázdnou bránkou Juska, no približne z 10 m trestuhodne prestrelil. Trenčín sa rozlúčil s domácim publikom bezgólovou remízou. Artmedia Petržalka - Spartak Trnava 2:1 (1:0) Góly: 27. Obžera, 90.+ J. Kozák ml. - 60. Kožuch, ŽK: 18. Pavol Farkaš (Artmedia), 76. Burák, 85. T. Uhlík - 45.+ Barčík, rozhodovali: Micheľ - Slyško, Mikulaj, 3800 divákov Zostavy: Artmedia: Kamenár - Burák, Dosoudil, Pavol Farkaš, Čvirik - Guédé - Obžera (55. Fodrek), J. Kozák ml., Cleber Nascimento, Patrik Mráz (65. Urbánek) - Oravec (70. T. Uhlík) Trnava: Rybánsky - Cíferský, Babacar Niang, Doležaj, Jakubička - P. Ďuriš, Kopúnek, Barčík (86. Súkenník), M. Hruška - Kožuch, Tomčák (28. R. Michalík) Rozlúčku so štadiónom za bratislavským Starým mostom nezačala Artmedia najlepšie. Naopak Trnavčania sa snažili Petržalke prekaziť majstrovské oslavy. V 9. min ako prvý trafil medzi žrde Barčík, no Kamenár zasahoval bez problémov. Na začiatku druhej 15-minútovky to dvakrát z priameho kopu skúšal Hruška, jeho strely však boli takmer totožné a smerovali nad petržalskú bránku. V 20. min nemieril presne ani Kopúnek po narážačke s Kožuchom. Prvú peknú akciu vzapätí predviedli aj domáci po osi Kozák - Obžera - Cleber a Mráz zasahoval Rybánsky. Petržalské publikum v tričkách s motívom double sa dočkalo gólu v 27. min. Burákova centrovaná lopta sa dostala až k Obžerovi stojacemu na zadnej žrdi a stredopoliar Artmedie ju s rozumom poslal do siete. Spartakovci boli aj naďalej aktívni, no vo veľkej horúčave si vôbec nepotykali s koncovkou. V 44. min Barčík pekne natiahol Kamenára a o minútu neskôr ho na druhej strane napodobnil aj Cleber. Po zmene strán sa pokračovalo vo vlažnom tempe. V 53. min zakombinovali hostia a po Barčíkovej strele Kamenár reflexívne vyrážal na roh. O tri minúty neskôr pekne potiahol loptu Cleber, posunul ju Mrázovi, no pred ním obetavo zasiahol Cíferský. Po následnom rohu strieľal Oravec len do ľavej žrde. V 60. min sa Trnavčania predsa len dočkali, Barčík priťukol Kožuchovi a jeho strelu zvnútra šestnástky stihol Kamenár len pohladiť - 1:1. Nasledujúce minúty nič prevratné nepriniesli. Až v 77. min strieľal v dobrej pozícii nepresne Kožuch a na opačnej strane sa k zakončeniu nedostal striedajúci a v najvyššej súťaži debutujúci Tomáš Uhlík. V 87. min roztlieskal štadión Fodrek, ktorý prekopol celú tribúnu. Pravý a zaslúžený aplauz prišiel až v nadstavenom čase, keď Kozák z priameho kopu z 18 m trafil nechytateľne k ľavej žrdi. Zariadil tak tesné víťazstvo Petržalky a na štadióne sa mohli začať pravé majstrovské oslavy.

Gajdošovej prehra v 1. kole dvojhry, viedla 5:2 a 30:0