30. apríla 2006

Cyklista Cadel Evans víťazom Okolo Romandie

Austrálčan Cadel Evans sa vďaka víťazstvu v záverečnej 5. etape, ktorou bola časovka na 20,4 km v uliciach Lausanne, stal celkovým víťazom cyklistických pretekov Okolo Romandie. V celkovom hodnotení mal ...

LAUSANNE 30. apríla (SITA) - Austrálčan Cadel Evans sa vďaka víťazstvu v záverečnej 5. etape, ktorou bola časovka na 20,4 km v uliciach Lausanne, stal celkovým víťazom cyklistických pretekov Okolo Romandie. V celkovom hodnotení mal Austrálčan pred druhým Albertom Contadorom zo Španielska náskok 27 sekúnd. Tretí skončil ďalší Španiel Alejandro Valverde, ktorý je na jar v skvelej forme. Pred týždňom vyhral dve klasiky v Belgicku a aj po pretekoch Okolo Romandie je lídrom rebríčka ProTour.

Výsledky - cyklistické preteky Okolo Romandie:

5. etapa (časovka na 20,4 km v Lausanne): 1. Cadel Evans (Austr.) 26:19, 2. Leif Hoste (Belg.) +22, 3. Bobby Julich (USA) +38, 4. Andrej Kašečkin (Kazach.) +44, 5. Sergej Gončar (Ukr.) +49, 6. Jörg Jaksche (Nem.) +50, 7. Christophe Moreau (Fr.) a Alberto Contador (Šp.) obaja +51, 9. Jurgen Van Den Broeck (Belg.) a Dario Cioni (Tal.) obaja +53

Konečné poradie: 1. Cadel Evans (Austr.) 16:43:08, 2. Alberto Contador (Šp.) +27, 3. Alejandro Valverde (Šp.) +44, 4. Jörg Jaksche (Nem.) +54, 5. Andrej Kašečkin (Kazach.) +1:24, 6. Dario Cioni (Tal.) +1:46, 7. Chris Horner (USA) +1:50, 8. Alexandre Moos (Švajč.) +1:51, 9. Sergio Ghisalberti (Tal.) +1:55, 10. Sylvester Szmyd (Poľ.) +2:21