Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

02. apríla 2011

Cyklochodník do Tatranskej Kotliny otvoria 1. májaNovú cyklotrasu zo Spišskej Belej do Tatranskej Kotliny mesto Spišská Belá oficiálne otvorí 1. mája. Cyklistický chodník s dĺžkou približne deväť kilometrov je prvým ...Zdieľať
bez nazvu Foto: SITA/Rastislav Ovšonka POPRAD 2. apríla (WEBNOVINY) – Novú cyklotrasu zo Spišskej Belej do Tatranskej Kotliny mesto Spišská Belá oficiálne otvorí 1. mája. Cyklistický chodník s dĺžkou približne deväť kilometrov je prvým oficiálnym cyklistickým chodníkom v meste. Trasa sa začína pri Belianskych rybníkoch a pozdĺž cesty I/67 vedie až k zastávke Čarda v Tatranskej Kotline. Cyklochodník je prvou etapou veľkého projektu budovania cyklotrás, ktoré by mali viesť celým podhorím Tatier. Náklady na projekt Belianske Tatry – spolu a lepšie, ktorého nosnou časťou je výstavba novej cyklotrasy, predstavujú vyše 1,83 mil. eur. Celý projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskej únie v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007 – 2013 a mestom Spišská Belá, informoval Martin Gallik z organizačného výboru projektu.


Pôvodne mal byť cyklochodník otvorený už v závere minulého roku. Povodne a nestabilné počasie však celú výstavbu a dokončenie cyklotrasy posunulo na prvú polovicu novembra. V tom čase sa už pripravovali komunálne voľby a vtedajší a zároveň súčasný primátor Spišskej Belej nechcel, aby bola výstavba cyklotrasy spájaná s volebnou kampaňou. Tretím dôvodom na otvorenie cyklotrasy až 1. mája je neskorý termín Veľkej noci. Slávnostné otvorenie cyklochodníka sa tak uskutoční v čase siedmeho výročia vstupu Slovenska do Európskej únie.

Súčasťou projektu Belianske Tatry – spolu a lepšie je aj vydanie súboru propagačných materiálov spoločného slovensko – poľského regiónu Belianskych Tatier. V rámci projektu vyjde kniha Spoznajme krásy Belianskych Tatier a propagačné DVD regiónu, informačný bulletin a turistický sprievodca regiónu Belianskych Tatier. V rámci projektu budú aj na odpočívadlách pozdĺž cyklotrasy osadené exteriérové turistické mapy regiónu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prepúšťanie na radnici v Šali sa odsúva
<< predchádzajúci článok
Začiatok parlamentných volieb v Nigérii poznačili problémy

Cyklochodník do Tatranskej Kotliny otvoria 1. mája - diskusné fórum čitateľov