29. mája 2006

Dallas vyhral vo Phoenixe a vedie 2:1

V treťom finálovom zápase Západnej konferencie zámorskej NBA zvíťazil Dallas na palubovke Phoenixu 95:88 a ujal sa v sérii vedenia 2:1. Mavericks zahrali výborne v obrane a súperovi dovolili nastrieľať ...

PHOENIX 29. mája (WN/SITA) - V treťom finálovom zápase Západnej konferencie zámorskej NBA zvíťazil Dallas na palubovke Phoenixu 95:88 a ujal sa v sérii vedenia 2:1. Mavericks zahrali výborne v obrane a súperovi dovolili nastrieľať najmenej bodov v tohtoročných vyraďovacích bojoch. Ďalší duel je na programe v utorok v noci opäť vo Phoenixe.

NBA - play off
Západná konferencia - finále:
PHOENIX (2) - DALLAS (4) 88:95 - stav série: 1:2
Mavericks vyhrali v nedeľu na palubovke Phoenixu a vrátili tak Suns domácu prehru z prvého duelu, upravili stav série na 2:1 na zápasy a opäť majú výhodu na svojej strane. Hostia zabrali v obrane a udržali Phoenix na 88 bodoch, čo je pre nich minimum v tohtoročnom play off. V druhej polovici dokonca zaznamenali iba 36 bodov, čo je pri silne ofenzívnom poňatí hry Suns veľmi málo. "Dnes sme bojovali celých 48 minút. V tejto fáze sezóny sú už všetky tímy natoľko vyrovnané, že záleží najmä na odhodlaní. My máme veľmi húževnaté mužstvo a to bude dúfam rozhodujúce," povedal po stretnutí spokojný tréner Dallasu Avery Johnson. "Slnkám" opäť viditeľne chýbal rozohrávač Raja Bell, ktorý má problémy s lýtkovým svalom, a zápas odohrali tradične iba so siedmimi hráčmi. "Nie je mi do smiechu, hráme totiž bez poriadneho nasadenia. Nebojujeme, nehráme so zápalom, ktorý potrebujeme, aby sme vyhrávali. Najhoršie nie je to, že sme prehrali, ale akým spôsobom...," konštatoval sklamaný tvorca hry domácich Steve Nash. Okrem tradičných streleckých lídrov Mavs Dirka Nowitzkého a Josha Howarda zahral na vysokej úrovni aj rozohrávač Jason Terry, ktorý tvrdo bojoval, bránil i dobre strieľal. "V druhom polčase sme sa pozbierali a urobili niekoľko výborných obranných zákrokov. Tie nám pomohli, dostali sme sa na koňa a zápas následne udržali pod svojou kontrolou," komentoval priebeh súboja po prestávke Terry. Príčinu domácej prehry videl kormidelník Mike D'Antoni v nepresadení sa svojich zverencov v súbojoch jeden na jedného: "Síce sme bojovali, ale nedokázali sme osobné súboje vyhrávať. Jednoducho sme nehrali rozumne a najbližšie to musíme nejako zmeniť." Zaujímavým štatistickým ukazovateľom duelov Dallasu je fakt, že ak Howard nastrieľal aspoň 20 bodov, Mavericks vždy triumfovali (23 - 0).
Body: Nash 21, Diaw 20, Barbosa 17, T. Thomas 14 + 10 doskokov, Marion 10 + 18 doskokov (James Jones 4, House 2) - Nowitzki 28 + 17 doskokov, Josh Howard 22 + 12 doskokov, Terry 19, Harris 6, Van Horn 5 (Stackhouse 7, Diop 4, Armstrong a A. Griffin 0), štvrtiny: 25:22, 27:25, 16:25, 20:23, 18 422 divákov

FOTO : SITA/AP