26. júna 2013

Ďalšia senzácia na Wimbledone, Federera vyradil Ukrajinec

Švajčiarsky tenista Roger Federer počas zápasu 2. kola Wimbledonu, v ktorom prehral s Ukrajincom Sergejom Stachovským 7:6, 6:7, 5,7, 6:7. Wimbledon 2013 priniesol rekord v počte odstúpení za deň

stachovskij federer 67 76 75 76 Švajčiarsky tenista Roger Federer počas zápasu 2. kola Wimbledonu, v ktorom prehral s Ukrajincom Sergejom Stachovským 7:6, 6:7, 5,7, 6:7.Foto: SITA/AP

LONDÝN 26. júna  - Sedemnásobný a úradujúci šampión tretieho grandslamového turnaja tenisovej sezóny Wimbledonu Roger Federer zo Švajčiarska šokujúco prehral v stredajšom zápase 2. kola dvojhry mužov na londýnskej tráve s Ukrajincom Sergijom Stachovským za 185 minút 7:6 (5), 6:7 (5), 5:7, 6:7 (5).

Dvadsaťsedemročný 116. hráč svetového rebríčka Stachovskij vyrovnal svoje kariérne maximum na turnaji "veľkej štvorky", po štvrtý raz sa prebojoval do 3. kola.

Kyjevský rodák vyrovnal proti Federerovi vo vzájomnej bilancii na 1:1, v 3. kole si zmeria sily s expriateľom Dominiky Cibulkovej, a to rakúskym ľavákom Jürgenom Melzerom. "V tomto súboji som predviedol svoj najlepší tenis v kariére, nemôžem tomu uveriť," povedal Stachovskij bezprostredne po zápase.

Bývalý líder počítačového poradia Federer má v AELTC zápasovú štatistiku 68:8, nepripíše si 8. celkový triumf na adrese SW19 Church Road v britskej metropole a nevyrovná rekord Španiela Rafaela Nadala, od Roland Garros 2013 jediného tenistu s ôsmimi singlovými primátmi z niektorého konkrétneho grandslamového podujatia.

Federer tento rok neosamie na čele wimbledonského historického poradia pred takisto 7-titulovými Angličanom Williamom Renshawom a Američanom Petom Samprasom. Zverenec Paula Annacona Federer má na tráve zápasové skóre 123:18, je v tomto smere najúspešnejší aktívny hráč.

Dvojhra mužov - 2. kolo:
Sergij Stachovskij (Ukr.) - Roger Federer (Švaj.-3) - 6:7 (5), 7:6 (5), 7:5, 7:6 (5) za 185 minút