Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

27. mája 2023

Daniel Landa vydáva po ôsmich rokoch nový album Minový poleDaniel Landa je hudobný skladateľ, textár, rockový spevák a mentálny kouč.Zdieľať
Daniel Landa vydáva po ôsmich rokoch nový album Minový pole

Rockový spevák, skladateľ a textár Daniel Landa vydáva po ôsmich rokoch nový album, ktorý dostal názov Minový pole. Autorom hudby, textov a aranžmánov všetkých piesní na platni je tradične sám Daniel Landa. Skladby tvoria spolu nerozlučný celok, zaradil tam aj single vydané v poslednom čase - Anička Malinová, Blanický manifest, Ukolébavka a Hoří horizont. Poslednú menovanú skladbu však Landa so svojím tímom nahral v úplne novej podobe. 


Album nesie všetky znaky Landovej tvorby - silné protestsongy, rockové balady a jeho nezameniteľný valčík. Vymyká sa akémukoľvek paušalizujúcemu hodnoteniu. Sám Landa hovorí: "Moje jediné prianie je, aby si Mínové pole ľudia vypočuli v celku. Od začiatku do konca."

"Po vypočutí Mínového poľa v Danielovom domácom štúdiu som pochopil, prečo cesta k nemu musela trvať dlhých osem rokov od predchádzajúceho albumu Žito a dokonca 14 rokov od posledného typicky landovského albumu Nigreda. Mínové pole nie je iba hudobne a textovo strhujúce dielo. Je to správa o stave spoločnosti a sveta od človeka, ktorý vo svojom živote a tvorbe síce vyvolal nejeden konflikt a rozbúril veľa emócií, ale ako jeden z mála nikdy neuhol zo svojej cesty," komentuje nový album riaditeľ vydavateľstva Warner Music Czech Republic Vladimír Kočandrle.

Daniel Landa je hudobný skladateľ, textár, rockový spevák a mentálny kouč. Svoju hudobnú dráhu začal v skupine Orlík (1988 – 1991), ktorá sa po vydaní druhého albumu rozišla a Landa odvtedy vystupuje ako sólový umelec. Na svojom konte má množstvo ocenení v anketách popularity, zlatých, platinových a multiplatinových platní. Ako muzikálový autor debutoval s Krysařom, k jeho ďalším veľmi úspešným muzikálom patrí Touha a Tajemství. Ako herec sa objavil napr. vo filmoch Černí baroni a Proč? Jeho poslednými hereckými úlohami boli Alex v čiernej komédii Tacho a Emanuel Moravec v časti Den po Mnichovu úspešného televízneho cyklu České století.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
C. Dionová pre zlý zdravotný stav ruší všetky vystúpenia do roku 2025
<< predchádzajúci článok
Je najlepšie všetko zrušiť, napísala na Twitteri speváčka Céline Dion