Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

26. decembra 2006

Daňová úľava pre zamestnávateľov sa v treťom pilieri zúžiOd januára budúceho roka si budú môcť zamestnávatelia uplatniť ako odpočítateľnú položku vo výške 6 % z úhrnu miezd zamestnancov už len príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie. ...Zdieľať

BRATISLAVA 26. decembra (WEBNOVINY) - Od januára budúceho roka si budú môcť zamestnávatelia uplatniť ako odpočítateľnú položku vo výške 6 % z úhrnu miezd zamestnancov už len príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie. Vyplýva to z novely zákona o dani z príjmov, ktorá nadobudne účinnosť od 1. januára 2007. V súčasnosti majú pritom rovnakú možnosť aj v prípade príspevkov na účelové sporenie a životné poistenie.

Možnosť pre zamestnávateľa uplatniť si príspevky na účelové sporenie a životné poistenie zamestnancov ako daňové výdavky do výšky 6 % z úhrnu ich miezd sa na Slovensku zaviedla od 1. januára 2006. Životné poistenie a účelové sporenie sa tak v tejto oblasti zrovnoprávnilo s doplnkovým dôchodkovým sporením. Do konca roka 2005 si mohli zamestnávatelia znížiť svoj daňový základ len o príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie, avšak najviac do výšky 3 % z úhrnu miezd zamestnancov.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na prvé dieťa štát od januára prispeje sumou 15 460 Sk
<< predchádzajúci článok
MK SR pod novým vedením pripravilo viacero zákonov a zmien