06. apríla 2018

Davis Cup: Nadal pri zdolal Kohlschreibera a utvoril rekord súťaže

Španielsky tenista Rafael Nadalzatína päsť v zápase druhej piatkovej dvojhry proti Nemcovi Philippovi Kohlschreiberovi vo štvrťfinále svetovej skupiny Davisovho pohára Španielsko - Nemecko vo Valencii 6. apríla 2018. Stav štvrťfinále ...

Španielsky tenista Rafael Nadalzatína päsť v zápase druhej piatkovej dvojhry proti Nemcovi Philippovi Kohlschreiberovi vo štvrťfinále svetovej skupiny Davisovho pohára Španielsko - Nemecko vo Valencii 6. apríla 2018. Stav štvrťfinále svetovej skupiny Davisovho pohára medzi domácimi tenistami Španielska a Nemcami bol po piatkových dvojhrách vyrovnaný 1:1. Rafael Nadal zdolal Philippa Kohlschreibera 6:2, 6:2, 6:3 po tom, ako Alexander Zverev získal úvodný bod pre Nemecko víťazstvom nad Davidom Ferrerom 6:4, 6:2, 6:2. Foto: TASR/AP
Valencia 6. apríla (TASR) - Španielsky tenista Rafael Nadal vyhral 23. zápas za sebou v Davisovom pohári a stanovil nový rekord súťaže. V piatkovom súboji štvrťfinále svetovej skupiny uspel vo Valencii nad Nemcom Philippom Kohlschreiberom 6:2, 6:2, 6:3, v DC nenašiel premožiteľa od roku 2005.

"Víťazstvo bez straty setu je dobrý signál. Na domácej antuke som sa cítil veľmi dobre. Hral som pred skvelým publikom a tento deň si budem dlho pamätať," citoval štvornásobného držiteľa DC portál usatoday.com. Nadal sa vrátil na kurty po dvojmesačnej prestávke zavinenej svalovým zranením. Španiel nehral od štvrťfinále Australian Open s Chorvátom Marinom Čiličom, ktoré skrečoval pre zranenie.

V prvom dueli medzi Španielskom a Nemeckom zdolal Alexander Zverev domáceho Davida Ferrera 6:4, 6:2, 6:2.