12. októbra 2006

Debakel Phoenixu, Marián Hossa hviezdou v Atlante

V stredajších zápasoch zámorskej NHL sa predstavilo sedem slovenských hokejistov a bodovo sa dokázala presadiť štvorica Marián Hossa, Zdeno Chára, Jozef Stümpel a Miroslav Šatan. Doteraz rekordný ...

NEW YORK 11. októbra (WEBNOVINY) - V stredajších zápasoch zámorskej NHL sa predstavilo sedem slovenských hokejistov a bodovo sa dokázala presadiť štvorica Marián Hossa, Zdeno Chára, Jozef Stümpel a Miroslav Šatan. Doteraz rekordný výsledok sezóny sa zrodil v Detroite, kde domáci deklasovali Phoenix 9:2.

V Atlante opäť žiaril Marián Hossa, ktorého po stretnutí vyhlásili za prvú hviezdu zápasu. Dvadsaťsedemročný slovenský reprezentant jedným gólom a asistenciou prispel k výhre domáceho tímu nad Bostonom a so siedmimi bodmi je už na čele kanadského bodovania súťaže. Rodák zo Starej Ľubovne uzatváral skóre duelu, keď sa zbavil Dempseyho a bekhendom pomedzi betóny brankára poslal puk do siete. Výborný výkon v bránke Thrashers podal opäť Kari Lehtonen, ktorého o tretí shutout v rade pripravil Axelsson. Fínsky gólman aj tak prekonal klubový rekord v počte minút bez inkasovaného gólu, keď jeho séria trvala 167 minút a 56 sekúnd. "Kari chytá neskutočne a je pre nás veľkou oporou. No aj tím sa celkovo zlepšil v hre smerom dozadu a brankárovi dosť pomáha," pochválil spoluhráča Marián Hossa. Na jedinom góle hostí sa podieľal aj slovenský obranca Zdeno Chára a pre kapitána Bruins to bola už piata asistencia v sezóne. Florida si v domácom prostredí poradila so zatiaľ nevýrazným tímom obhajcu Stanleyho pohára z Caroliny. "Panteri" boli v druhom domácom zápase opäť strelecky efektívni a po ôsmich góloch Bostonu pridali do siete Hurricanes ďalších šesť. Na posledný gól domácich prihrával center Jozef Stümpel. Ďalší dvaja Slováci v drese Floridy Branislav Mezei a Juraj Kolník vyšli bodovo naprázdno. Mezei si do štatistík pripísal plusový bod a jednu strelu na bránku a Kolník zase mínusový bod a jeden strelecký pokus. Hviezdou bol fínsky útočník Olli Jokinen, ktorý strelil dva góly a na ďalšie dva prihrával. Carolina zatiaľ v štyroch zápasoch získala iba bod za prehru v predĺžení.
V Detroite boli diváci svedkami skvelého ofenzívneho predstavenia domáceho tímu, ktorý nasúkal do siete Phoenixu 9 gólov. Takú porciu zvládli strelci Red Wings naposledy v roku 1996. Hrdinom bol obranca Mathieu Schneider, ktorému sa po prvý raz počas 18 sezón v NHL podarilo dosiahnuť hetrik. Ladislav Nagy v drese Phoenixu odohral takmer 20 minút a z ľadu odchádzal s jedným mínusovým bodom.
New York Islanders doslova vydrel v Anaheime svoje prvé víťazstvo v sezóne, aj keď až po samostatných nájazdoch. Podiel na ňom mal aj slovenský útočník Miroslav Šatan, ktorý prihrával necelé tri minúty pred koncom Jašinovi na vyrovnávajúci gól. V nájazdoch potom rodák z Topoľčian neuspel, no víťazstvo pre "ostrovanov" zariadil Michael York. Oporou hostí bol gólman Mike Dunham, ktorý musel čeliť neuveriteľným 50 pokusom Anaheimu a potom udržal pevné nervy aj v nájazdoch.

Sumáre:
Atlanta - Boston 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Góly: 23. Sim (Kovalčuk, Rucchin), 35. Mellanby (MARIÁN HOSSA), 36. Metropolit (Viačeslav Kozlov, Višnevskij), 45. MARIÁN HOSSA (Exelby, Hävelid) - 26. Axelsson (Boyes, CHÁRA). Vylúčení: 8:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:23. Brankári: Lehtonen - Toivonen. Diváci: 12 579

Florida - Carolina 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
Góly: 9. Roberts (O. Jokinen, Gratton), 28. Gelinas (Weiss, Bertuzzi), 38. O. Jokinen (Weiss, Van Ryn), 40. Roberts (O. Jokinen), 42. O. Jokinen (Allen), 59. Weiss (STÜMPEL, Bertuzzi) - 14. Belanger (Commodore, Walker), 39. Walker (Belanger), 52. Hutchinson (Hedican, Justin Williams). Vylúčení: 8:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 31:35, Brankári: Auld - Grahame. Diváci: 14 312

Philadelphia - Montreal 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 42. Umberger (Carter, Knuble) - 1. Ryder (S. Koivu, A. Markov), 27. Kovalev (Plekanec, Samsonov), 60. Higgins. Vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 28:23. Brankári: Niittymäki - Aebischer. Diváci: 19 256

Detroit - Phoenix 9:2 (2:1, 5:0, 2:1)
Góly: 6. Zetterberg (Daciuk, Lidström), 14. Schneider (Daciuk, Lang), 25. Schneider, 31. Jason Williams (Zetterberg, Lidström), 37. Schneider (Holmström, Kronvall), 38. Daciuk (Jas. William, Franzen), 39. Samuelsson (Kronvall, Schneider), 46. Holmström (Maltby, Lidström), 48. Samuelsson (Lang) - 7. Comrie (Morris), 51. Jovanovski (Boynton, Nolan). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 40:21. Brankári: Hašek - Joseph (40. Morrison). Diváci: 20 066 divákov

Anaheim - New York Islanders 4:5 po samostatných nájazdoch (1:0, 1:3, 2:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 13. Pahlsson (R. Niedermayer, S. Niedermayer), 30. Pahlsson (Moen, Pronger), 48. Pronger (Kunitz), 54. Perry (S. Niedermayer, Penner) - 24. M. York (Asham, Simon), 25. Hunter (Witt), 26. Simon (Viktor Kozlov, Poti), 57. Jašin (Simon, ŠATAN), rozhodujúci samostatný nájazd M. York. Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia 0:0. Strely na bránku: 50:24. Brankári: Giguere - Dunham. Diváci: 12 394