08. mája 2013

Degenkolb víťazom piatej etapy Gira, lídrom ostáva Paolini

Nemec John Degenkolb z tímu Argos-Shimano zvíťazil v stredu v 5. etape cyklistických pretekov Giro d´Italia, ktorá viedla z Cosenzy do Matera a merala 203 km. Väčšinu z hlavného pelotónu ...

bez nazvu MATERA 8. mája (SITA, AFP) - Nemec John Degenkolb z tímu Argos-Shimano zvíťazil v stredu v 5. etape cyklistických pretekov Giro d´Italia, ktorá viedla z Cosenzy do Matera a merala 203 km.

Väčšinu z hlavného pelotónu vrátane lídra celkového poradia Taliana Lucu Paoliniho z Kaťuše postihli kolízie v nebezpečnej ľavotočivej zákrute 1,5 km pred cieľom etapy.

Zvyčajne majú cyklisti aj v prípade pádov či iných incidentov na záverečných troch kilometroch uvedený vo výsledkoch rovnaký čas ako víťaz.

"Bola to ťažká etapa, najmä posledný kilomer. Boli to veľmi rýchle preteky a v závere došlo aj ku kolízii. Posledných 800 metrov som musel ísť na plný plyn," uviedol v cieli Degenkolb.

Po stredajšej etape sa nič nezmenilo na čelných priečkach celkovej klasifikácie. Lídrom je naďalej Talian Paolini so sedemnásť sekundovým náskokom pred Kolumbijčanom Rigobertom Uranom Uranom, tretí Španiel Benat Intxausti Elorriaga zaostáva o 26 sekúnd.

Výsledky - Giro d´Italia 2013:
5. etapa (Cosenza - Matera, 203 km): 1. John Degenkolb (Nem.) Argos-Shimano 4:37:48 h, 2. Ángel Vicioso (Šp.) Kaťuša, 3. Paul Martens (Nem.) Pro Cycling Team, 4. Sergio Luis Henao Montoya (Kol.) Sky Procycling, 5. Matteo Trentin (Tal.) Omega Pharma-Quick Step, 6. Jarlinson Pantano (Kol.) Colombia - všetci rovnaký čas ako víťaz

Poradie po 5. etape: 1. Luca Paolini (Tal.) Kaťuša 19:56:39 h, 2. Rigoberto Uran Uran (Kol.) Sky +17, 3. Benat Intxausti Elorriaga (Šp.) Movistar +26, 4. Vincenzo Nibali (Tal.) Astana +31, 5. Ryder Hesjedal (Kan.) Garmin-Sharp a Bradley Wiggins (V. Brit.) Sky - obaja +34