Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. októbra 2010

Demonštranti zablokovali letisko v MarseilleDemonštranti zablokovali vo štvrtok prístup na letisko vo francúzskom meste Marseille. Spravili tak v rámci rozsiahlych protestov proti plánovanej dôchodkovej reforme vlády, informovali ...Zdieľať
francuzsko Foto: SITA, APMARSEILLE 21. októbra (WEBNOVINY) - Demonštranti zablokovali vo štvrtok prístup na letisko vo francúzskom meste Marseille. Spravili tak v rámci rozsiahlych protestov proti plánovanej dôchodkovej reforme vlády, informovali odbory a vedenie letiska. Okolo 200 demonštrantov s páskami na rukávoch z odborových organizácií CGT a FSU obsadili v skorých ranných hodinách kľúčové prístupové cesty smerujúce k letisku, ale celá akcia sa skončila o 8.00. Počas nej sa pred letiskom vytvorili rady áut dlhé niekoľko kilometrov. Niektorí cestujúci museli svoje autá opustiť, aby sa včas dostali na letisko, uviedol hovorca letiska. O 8.30 sa však premávka úplne obnovila.


Podľa hovorcu odborov sa do tejto akcie zapojili zamestnanci letiska, ale aj rafinérií, oceliarní a prístavov. Ako dodal hovorca letiska, blokáda bola iba čiastočná, no aj napriek tomu spôsobila vytvorenie dlhých kolón.

SITA/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Organizáciám sa upraví výpočet výšky dotácií
<< predchádzajúci článok
Jurzyca: Koncept oblastných štúdií sa mi páči