Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. apríla 2011

Deň narcisov podporí 15. apríla aj bratislavská ZOOAj zvieratá z bratislavskej ZOO podporia jedinú verejno-prospešnú zbierku Ligy proti rakovine Deň narcisov, ktorá ...Zdieľať
bez nazvu Verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine Deň narcisovFoto: SITA/Tomáš Benedikovič BRATISLAVA 2. apríla (WEBNOVINY) - Aj zvieratá z bratislavskej ZOO podporia jedinú verejno-prospešnú zbierku Ligy proti rakovine Deň narcisov, ktorá sa koná 15. apríla. Všetci, čo prispejú a pripnú si symbolický narcis, budú môcť v tento deň navštíviť zoopark v Mlynskej doline zadarmo. Vstup bude voľný medzi 9:00 a 18:00, posledných návštevníkov vpustia o 17:00. Podmienkou je mať pripnutý narcis.


Už druhý rok bude súčasťou Dňa narcisov aj Koncert vďaky, ktorým chce Liga proti rakovine vyjadriť svojim priaznivcom vďaku za pomoc a dôveru. Odštartuje o 15:15 na námestí pri bratislavskom nákupnom centre Eurovea. Do 18:30 postupne vystúpia Nela Pocisková, Zdenka Predná, Robo Grigorov, Martin Chodúr, Marián Bango, Matuš Pišný, Desmod, The Pastels, Spojár či tanečná skupina Chica Rica. Moderovať budú Lucia Hablovičová a Richard Vrablec.

Žlté narcisy a viac ako 16-tisíc dobrovoľníkov s pokladničkami zaplavia 15. apríla ulice Slovenska už pätnásty rok. Kvietok jari symbolizuje spolupatričnosť a podporu onkologickým pacientom. Jubilejný ročník pripomína, že rakovina nie je len zdravotným a ekonomickým, ale aj sociálnym problémom. „Vďaka liečbe pacienti prežívajú dlhšie, ako by sa počítalo. Ale keď opustia brány nemocnice, často zostávajú so svojím problémom osamotení,“ povedala prezidentka a zakladateľka Ligy proti rakovine Eva Siracká.

Tento rok budú dobrovoľníci označení bielym odznakom so žltým narcisom a nápisom Deň narcisov 2011, www.lpr.sk. Na odznaku bude pripevnené číslo dobrovoľníka a označenie „dobrovoľník“. Druhým identifikačným znakom je biela papierová pokladnička potlačená motívom narcisu a červeno-čiernymi grafickými prvkami, logom Ligy proti rakovine a dátumom 15. apríl 2011 Deň narcisov.

Okrem príspevku do pokladničky 15. apríla je možné Deň narcisov podporiť od 4. do 18. apríla aj zaslaním prázdnej SMS zo siete ktoréhokoľvek operátora na číslo 848. Cena jednej SMS sú dve eurá. Operátori odvedú na účet zbierky celú sumu, zaslanie SMS zákazníkovi nespoplatňujú. Dobrovoľný príspevok možno poslať i na účet zbierky 2629740400/1100, otvorený špeciálne len na účel zbierky.

Liga proti rakovine finančne podporuje klinické a výskumné projekty, prispieva na vybavenie nemocničných zariadení, hospicov či paliatívnych oddelení. Podporuje tiež Centrá pomoci Ligy proti rakovine v Bratislave a Košiciach, financuje rekondičné pobyty pre dospelých onkologických pacientov, tábory pre detských pacientov, ďalej edukačné a informačné materiály pre verejnosť, vzdelávanie mladej generácie v oblasti prevencie vo forme Onkologickej výchovy.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Počas MS v hokeji budú v pohotovosti policajti i záchranári
<< predchádzajúci článok
USA sťahujú svoje lietadlá z vojenskej operácie v Líbyi

Deň narcisov podporí 15. apríla aj bratislavská ZOO - diskusné fórum čitateľov