Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. apríla 2011

Študenti Trenčianskej univerzity budú protestovaťŠtudenti Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne chystajú na 4. apríla od 10:00 do 12:00 na Mierovom ...Zdieľať
trencianska univerzita Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Ilustračné foto. Foto: SITATRENČÍN 2. apríla (WEBNOVINY) – Študenti Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne chystajú na 4. apríla od 10:00 do 12:00 na Mierovom námestí pred Mestským úradom v Trenčíne zhromaždenie.


Nesúhlasia s výrokmi primátora Richarda Rybníčka, že univerzita nie je dobrá. Doteraz svoju účasť na akcii prostredníctvom sociálnej siete facebook potvrdilo 580 ľudí. "Cieľom verejného zhromaždenia je dokázať mestu silu študentov a prísť si obhájiť univerzitu a prísť si vypočuť ospravedlnenie pána primátora," uvádzajú študenti na facebooku.

Podľa hovorcu mesta Richarda Nemca sa chce Rybníček na proteste zúčastniť a diskutovať so študentmi. Vo štvrtok 31. marca sa stretol s predstaviteľmi študentskej rady univerzity, výsledky rozhovorov však nechce medializovať. Rybníček vo svojom minulotýždňovom vystúpení pre médiá označil trenčiansku univerzitu za zlú.

Stalo sa to po audite majetku, kedy sa rozhodol nepredĺžiť nájomné zmluvy pre 27 bytov. Práve v nich bývalo vedenie univerzity i ďalší jej zamestnanci za regulované nájomné. Tí by sa mali do konca júna vysťahovať. Rektor Trenčianskej univerzity A. Dubčeka v Trenčíne Ivan Kneppo vníma Rybníčkovú kritiku ako nekonštruktívnu. "Chceme sa dozvedieť, prečo si myslí, že univerzita je zlá, pretože zatiaľ to nevieme," uviedol. Podľa Kneppa na univerzite odstránili nedostatky a prijali tvrdé opatrenia proti opakovaniu chýb z minulosti. Univerzita momentálne podľa neho napreduje. Študenti majú v deň zhromaždenia od 10:00 do 12:00 rektorské voľno.


Smer sa od Rybníčkovej kritiky dištancuje

Strana Smer-SD sa dištancuje od vyjadrenia primátora Trenčína Richarda Rybníčka, že Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne je zlou školu a robí mestu hanbu. Poslanecký klub má pritom v mestskom zastupiteľstve väčšinu a v komunálnych voľbách dokonca stiahol vlastného kandidáta Ľubomíra Žabára, pričom vyzval svojich voličov, aby hlasovali za Rybníčka. "Vystúpenie primátora považujeme za nešťastné a od výrokov, ktoré hovoria o odchode školy z mesta Trenčín, sa dištancujeme," uvádza sa v oficiálnom vyhlásení strany.

Povesťou trenčianskej univerzity v minulosti otriaslo niekoľko škandálov. Okrem expresného získavania akademických titulov v roku 2009 čelila univerzita aj problémom s akreditáciou niektorých odborov. Zlé meno trenčianskej univerzite podľa Smeru-SD nespôsobili jej študenti. "Preto zároveň vyzývame rektora univerzity na okamžité riešenie nahromadených problémov v záujme očistenia mena školy," informuje strana.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Starostka Hanulíková chce v Karlovej Vsi viac zelene
<< predchádzajúci článok
OBRAZOM: Zlatý súdok 2011

Študenti Trenčianskej univerzity budú protestovať - diskusné fórum čitateľov