Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. septembra 2023

Desaťtisíce ľudí sa v New Yorku zúčastnili protestu proti fosílnym palivám, žiadali vyhlásenie stavu klimatickej núdzeDesaťtisíce ľudí sa v nedeľu zúčastnili na protestnom pochode New Yorku proti fosílnym palivám. Účastníci vyzývali amerického prezidenta Joea Bidena, aby prestal schvaľovať ...Zdieľať
climate_fossil_fuel_protest_75099 676x451 18.9.2023 (SITA.sk) - Desaťtisíce ľudí sa v nedeľu zúčastnili na protestnom pochode New Yorku proti fosílnym palivám. Účastníci vyzývali amerického prezidenta Joea Bidena, aby prestal schvaľovať nové ropné a plynové projekty, postupne ukončil tie súčasné a vyhlásil stav klimatickej núdze s väčšími výkonnými právomocami.


Podľa organizátorov na pochod prišlo odhadom 75-tisíc ľudí. Medzi nimi bola i demokratická kongresmanka Alexandria Ocasio-Cortez či herci a herečky ako Susan Sarandon, Ethan Hawke, Edward Norton, Kyra Sedgwick a Kevin Bacon.

Pochod otvoril takzvaný Climate Week, na ktorom sa v New Yorku stretnú svetoví lídri v oblasti obchodu, politiky a umenia, aby sa opäť pokúsili obmedziť klimatickú zmenu. V stredu sa tiež uskutoční nový klimatický samit Organizácie Spojených národov, na ktorom budú môcť rečniť len predstavitelia krajín, ktoré prinášajú nové konkrétne kroky pre boj proti klimatickej zmene.


Zdroj: SITA.sk - Desaťtisíce ľudí sa v New Yorku zúčastnili protestu proti fosílnym palivám, žiadali vyhlásenie stavu klimatickej núdze © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Remišová si zobrala viac ako pol miliónovú hypotéku a kúpila vilu v Kittsee. Hlas žiada vysvetlenie (video)
<< predchádzajúci článok
Návrat zamestnancov z home-office do kancelárií pokračuje