|  | 
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
|  | ||||||
|  Piatok  31.10.2025 | Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky | 
|  | ||||||
|  Meniny má Aurélia | Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino | 
|  Úvodná strana |  Včera  Archív správ  Nastavenia |  |  Kontakt |  Inzercia | 
|  | 
26. apríla 2020
Deti v Španielsku môžu po šiestich týždňoch zákazu chodiť von, platia však prísne podmienky
Deti v Španielsku môžu po šiestich týždňoch nariadeného pobytu doma znovu chodiť von. Zákaz vychádzania detí bol jedným z prísnych opatrení španielskej vlády zameraných na boj s novým koronavírusom, ...
Zdieľať
 26.4.2020  - Deti v Španielsku môžu po šiestich týždňoch nariadeného pobytu doma znovu chodiť von. Zákaz vychádzania detí bol jedným z prísnych opatrení španielskej vlády zameraných na boj s novým koronavírusom, pričom deti nesmeli vyjsť von po 44 dní. Teraz však deti mladšie ako 14 rokov po novom môžu ísť na prechádzku s jedným rodičom.
 26.4.2020  - Deti v Španielsku môžu po šiestich týždňoch nariadeného pobytu doma znovu chodiť von. Zákaz vychádzania detí bol jedným z prísnych opatrení španielskej vlády zameraných na boj s novým koronavírusom, pričom deti nesmeli vyjsť von po 44 dní. Teraz však deti mladšie ako 14 rokov po novom môžu ísť na prechádzku s jedným rodičom.Prechádzka ale nemôže trvať viac ako hodinu a musí byť v okruhu jedného kilometra od domu. Parky však zostávajú zavreté. Deti si môžu vziať von len jednu hračku a nesmú sa hrať s ostatnými deťmi.
Tiež by si mali udržiavať metrový odstup od druhých ľudí. Úrady odporúčajú rodičom aj deťom, aby si pred prechádzkou aj po nej umyli ruky.
Španielsko prijalo počas pandémie nového koronavírusu jedny z najprísnejších opatrení na svete, pripomína agentúra AP. Tie pomohli znížiť dennú mieru nákazy z marcových 20 percent na menej ako dve percentá tento týždeň.
Vláda plánuje na budúci týždeň povoliť dospelým obyvateľom cvičenie vonku. V súčasnosti sú dovolené len nevyhnutné cesty za účelom nákupu potravín a liekov a cestovanie do práce.
Krajina eviduje takmer 225-tisíc prípadov nákazy a takmer 23-tisíc úmrtí spôsobených ochorením COVID-19. Naozajstné počty sú však pravdepodobne ešte vyššie.
Zdroj: Webnoviny.sk - Deti v Španielsku môžu po šiestich týždňoch zákazu chodiť von, platia však prísne podmienky © SITA Všetky práva vyhradené.
<< predchádzajúci článok
Britský premiér Boris Johnson sa zotavil z ochorenia COVID-19 a vráti sa do práce
Britský premiér Boris Johnson sa zotavil z ochorenia COVID-19 a vráti sa do práce


 Regióny
 Regióny


 Mobilná verzia
 Mobilná verzia 
 