Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. marca 2019

Deutsche Bank a Commerzbank rokujú o možnej fúziiNemecká Deutsche Bank a jej domáci konkurent Commerzbank rokujú o možnej fúzii. Obe spoločnosti to potvrdili v nedeľu po mesiacoch špekulácií.Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Frankfurt nad Mohanom 17. marca (TASR) - Nemecká Deutsche Bank a jej domáci konkurent Commerzbank rokujú o možnej fúzii. Obe spoločnosti to potvrdili v nedeľu po mesiacoch špekulácií.


Nemecký minister financií Olaf Scholz a jeho zástupca, bývalý šéf nemeckej divízie banky Goldman Sachs Jörg Kukies, údajne vyzvali šéfov oboch bánk Christiana Sewinga (Deutsche Bank) a Martina Zielkeho (Commerzbank), aby zvážili takýto krok v rámci snahy o konsolidáciu bankového sektora v najväčšom hospodárstve Európy.

Nemecká vláda je už viac ako desať rokov najväčším akcionárom Commerzbank. Má v nej viac ako 15 % po tom, ako musela banku zachraňovať v čase globálnej finančnej krízy.

Deutsche Bank v nedeľu vo svojom vyhlásení uviedla, že "prehodnocuje strategické možnosti a potvrdzuje diskusie s Commerzbank". Dodala však, že "nie je isté, či k nejakej transakcii dôjde".

Commerzbank zase oznámila, že sa s Deutsche Bank v nedeľu "dohodli na začatí diskusií s otvoreným výsledkom potenciálnej fúzie".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri útoku Talibanu zahynulo 22 príslušníkov bezpečnostných síl
<< predchádzajúci článok
V Hraničnom treba na kostolíku opraviť strechu, obec hľadá peniaze

Deutsche Bank a Commerzbank rokujú o možnej fúzii - diskusné fórum čitateľov