Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. júna 2007

Deutsche Telekom a odbory Verdi majú obnoviť rokovaniaGenerálny riaditeľ nemeckej telekomunikačnej spoločnosti Deutsche Telekom Rene Obermann vyjadril v utorok optimizmus, že vedenie firmy a zamestnanci obnovia rozhovory o pláne na zníženie nákladov, ...Zdieľať

DÜSSELDORF 12. júna (WEBNOVINY) - Generálny riaditeľ nemeckej telekomunikačnej spoločnosti Deutsche Telekom Rene Obermann vyjadril v utorok optimizmus, že vedenie firmy a zamestnanci obnovia rozhovory o pláne na zníženie nákladov, ktoré minulý mesiac stroskotali. "Som presvedčený, že obnovíme rokovania," povedal Obermann novinárom. Kvôli plánu zamestnanci vstúpili do štrajku, ktorý je najväčší v histórii spoločnosti za viac ako 10 rokov.

Odborový zväz Verdi by mal o záležitosti rozhodnúť neskôr v utorok, keď zvažuje ponuku podieľania sa na zisku. Ponuku prezentoval Deutsche Telekom minulý týždeň v snahe presvedčiť predstaviteľov odborov, aby sa vrátili k rokovaciemu stolu. Najväčšia európska telekomunikačná skupina chce premiestniť 50 tis. zamestnancov problémovej divízie pevných liniek T-Com do nižších platových skupín a zvýšiť týždenný pracovný čas.

Odbory odmietli návrh vedenia firmy, pričom všetkých päť kôl rokovaní bolo neúspešných. Deutsche Telekom navrhol zamestnancom za zníženie platov rozšírenie zamestnaneckých garancií do roku 2011 a minulý týždeň osladil ponuku návrhom, že dotknutí zamestnanci sa budú podieľať na zisku od roku 2011. T-Com, ktorý je najväčšou divíziou spoločnosti, zamestnáva 80 tis. ľudí.

Deutsche Telekom pôsobí na Slovensku prostredníctvom skupiny Slovak Telekom, do ktorej patrí spoločnosť Slovak Telekom, T-Mobile Slovensko, a.s., Zoznam, s.r.o. a Zoznam Mobile, s.r.o. Súčasťou skupiny je aj jej odštepný závod Call Services, o.z. DT vlastní balík v objeme 51 % akcií Slovak Telekomu.

SITA, Reuters


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Predstavitelia EÚ a Pekingu rokovali o rastúcom exporte Číny
<< predchádzajúci článok
Pád z Lomnického štítu neprežil český turista