Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

16. novembra 2021

Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene otvorí Noc divadiel Gogoľovou komédiouTýmto predstavením otvorilo na jeseň DJGT aj svoju 73. divadelnú sezónu, na dosky zvolenského divadla prišlo prvýkrát.Zdieľať
Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene otvorí Noc divadiel Gogoľovou komédiou

Zvolenské Divadlo Jozefa Gregora Tajovského (DJGT) otvorí víkendové podujatie Noc divadiel Gogoľovou satirickou komédiou Revízor. TASR o tom informovala vedúca obchodno-marketingového oddelenia DJGT Gabriela Valentínyová.


Ako dodala, predstavenie v sále DJGT sa začne v sobotu (20. 11.) o 19.00 h. Týmto predstavením otvorilo na jeseň DJGT aj svoju 73. divadelnú sezónu, na dosky zvolenského divadla prišlo prvýkrát. „Spúšťačom bravúrnej špirály humorných situácií je náhodne odhalená kontrola štátneho revízora v dovtedy pokojnom provinčnom mestečku. Následná zámena postáv spôsobuje čoraz väčšie zemetrasenie v radoch vystrašených lokálnych úradníkov,“ poznamenala dramaturgička divadla Uršuľa Turčanová a doplnila, že Revízor v úprave a réžii umeleckého šéfa DJGT Petra Palika je pre priaznivcov ruskej klasiky a tiež pre divákov, ktorí majú radi spoločenskú satiru.

Ďalším programom bude diskusia, zvolenský divadelný herec Richard Sanitra sa bude rozprávať s kolegami a protagonistami inscenácie Danielom Výrostkom a Michalom Ďurišom. Hudobným hosťom bude divadelník a pesničkár Tomáš Pohorelec z Medzibrodu. Bodkou za programom budú sviečky na javisku divadla. Prostredníctvom živého streamu sa tak DJGT spojí svetlom sviec s divákmi a ďalšími divadlami na Slovensku i v Európe.

Zvolenské divadlo pripomína, že celý program bude pre aktuálnu epidemickú situáciu v režime kompletne zaočkovaní. Od pondelka 15. novembra je totiž okres Zvolen v treťom stupni ohrozenia, ktorý zodpovedá čiernej farbe.

Dvanásty ročník tradičného európskeho podujatia Noc divadiel bude vo všetkých zapojených divadlách v sobotu 20. novembra. Koordinátorom akcie je Divadelný ústav Bratislava a atribúty podujatia sú interakcia a prepájanie sa tvorivým spôsobom v netradičnom čase. Noc divadiel sa koná každý rok tretiu novembrovú sobotu. Všetky informácie môžu záujemcovia získať prostredníctvom webovej stránky www.djgt.sk. Zriaďovateľom DJGT je Banskobystrický samosprávny kraj.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko vytvorilo počas testov zbraní množstvo vesmírneho odpadu, vyčíta mu USA
<< predchádzajúci článok
Začal sa predaj vstupeniek na júnový koncert Red Hot Chili Peppers v Bratislave