Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. apríla 2007

Do lesov pri Starých Horách, kde horelo, zákaz vstupuDo lesov na veľkofatranskej strane Starohorskej doliny v okrese Banská Bystrica, ktoré tento týždeň zasiahol rozsiahly lesný požiar, platí oddnes zákaz vstupu. Dôvodom je ...Zdieľať

BANSKÁ BYSTRICA/STARÉ HORY 20. apríla (WEBNOVINY) - Do lesov na veľkofatranskej strane Starohorskej doliny v okrese Banská Bystrica, ktoré tento týždeň zasiahol rozsiahly lesný požiar, platí oddnes zákaz vstupu. Dôvodom je zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiaru, ktoré pre túto oblasť vyhlásili hasiči. „Týka sa to územia ohraničeného štátnou cestou 1/59 zo Starých Hôr na Donovaly od križovatky na Tureckú a križovatky v Hornom Jelenci, bočnými dolinami Turecká a Rybô a vrchom Krížna,“ povedal pre agentúru SITA banskobystrický okresný riaditeľ hasičov Pavel Pecník. Zákaz vydal na podnet lesníkov a hasičov Obvodný lesný úrad v Banskej Bystrici a platí do odvolania.

Hasiči už požiar, ktorý zasiahol 113-hektárové územie, zlikvidovali, dnes požiarovisko odovzdávajú lesníkom. Stále však hrozí riziko vznietenia sa skrytých lokálnych ohnísk, kde môže oheň tlieť v koreňoch alebo dutých kmeňoch stromov.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Juščenko rokuje s Janukovyčom, Tymošenková demonštruje
<< predchádzajúci článok
NS zamietol námietku zaujatosti senátu ŠS v kauze nebankoviek

Do lesov pri Starých Horách, kde horelo, zákaz vstupu - diskusné fórum čitateľov