Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Pre ženy

14. decembra 2005

DOBRÉ RADYKrása z banánov, Kuchyňa ako nová, Kvet, ktorý vás uvoľní, Repou proti angíneZdieľať
Krása z banánov

Ak máte pocit, že sa vaše energetické zásoby čoraz viac a viac približujú nule, skúste banánovú kúru. Doprajte žltý doping nielen svojmu telu, ale aj pokožke a vlasom.
Banánový zábal na ruky dodá vašim popraskaným dlaniam potrebné minerály a hebkosť. Domáci tvaroh zmiešajte s polovicou smotany, jedným alebo dvoma žĺtkami a štyrmi malými banánmi. Všetko spolu zmixujte a naneste na pokožku rúk. Zabaľte do mikroténového vrecka, uteráka a nechajte pôsobiť pol hodiny. Na záver umyte ruky teplou vodou, a ak treba, jemne nakrémujte.
Vitalitu dodá vlasom zmes mandľového alebo olivového oleja, žĺtka a čerstvých banánov.

Kuchyňa ako nová

Najmä v období sviatkov dostáva kuchynské zariadenie a prístroje poriadne zabrať, nie všetko zvládne saponát, a nie vždy je ho dostatok. Vtedy je dobré porozhliadnuť sa po zásobách a použiť ako čistiaci prostriedok niektorú z potravín.
l Lakovaný povrch skvele očistí hubka alebo utierka ponorená do silnej kávy.
l Škvrny na kuchynských dvierkach odstráni prekrojený surový zemiak.
l Pôvodnú bielu farbu naspäť dodá kuchynskému umývadlu šťava z citróna.
l Vodný kameň zlikviduje octová voda.
l Na zájdený porcelán zaberá ocot so soľou.
l Strúhadlo, na ktorom sa držia zaschnuté nečistoty, vyčistíte, ak ho na chvíľu povaríte v octovej vode.

Kvet, ktorý vás uvoľní

Krásne sfarbené kvety vianočnej hviezdy sa zvyknú objavovať v našich domácnostiach najmä v období adventu. Ostatné mesiace akoby sme na ňu zabúdali. Pritom je to veľmi spoločenská rastlinka, ktorá má vraj moc rozbiť akékoľvek negatívne vibrácie. Zástancovia bioenergie ju preto odporúčajú pestovať celý rok. Veria, že dokáže nabiť svoje okolie vlnou optimizmu a hravosti. Práve pre túto svoju schopnosť je vhodná najmä do rodín s malými deťmi, ale aj ako darček pre partnera, ktorý sa už zabudol tešiť zo života. Rastlinka vraj vysiela vibrácie, ktoré nanovo rozprúdia krv a preberú k životu aj úplne stratené prípady, a teda aj vašu znudenú a večne uťahanú polovičku. Štipka hedonizmu, hravosti a rozkoše nie je predsa nikdy na škodu.

Repou proti angíne

Začali sa u vás prejavovať prvé príznaky angíny a vy neviete, čo s tým? Čoraz častejšie máte pocit, že si potrebujete odkašľať, hlas vám začína slabnúť a preskakuje do fistuly, prípadne sa rozhodne konkurovať hlasu šantánovej tanečnice? Škriabanie v krku sa stále stupňuje a máte problémy prehĺtať? Skúste siahnuť po recepte starých mám. Červená repa je nielen skvelou pomôckou pri chudokrvnosti, ale aj osvedčený pomocník pri liečbe angíny a problémoch s hrdlom.
Nastrúhajte dve až tri veľké repy, odšťavte ich a zmiešajte s troškou octa alebo citrónovej šťavy. Takto pripravenou šťavou kloktajte päť- až šesťkrát denne, až kým neustúpia všetky symptómy ochorenia.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kohn 14.12. 2005
<< predchádzajúci článok
Dole s kilami

DOBRÉ RADY - diskusné fórum čitateľov