09. novembra 2011

Dobrým anjelom sa nepodarilo zdolať Spartak Moskovská oblasť

Basketbalistky slovenského majstra Good Angels Košice prehrali v stredajšom stretnutí 5. kola Európskej ligy 2011/12 v základnej C-skupine s favorizovaným ruským tímom Sparta&K Moskovská oblasť ...

dobri anjeli KOŠICE 9. novembra (WEBNOVINY) - Basketbalistky slovenského majstra Good Angels Košice prehrali v stredajšom stretnutí 5. kola Európskej ligy 2011/12 v základnej C-skupine s favorizovaným ruským tímom Sparta&K Moskovská oblasť 55:67.

Zverenky Štefana Sviteka nastúpia v najbližšom súboji v stredu 16. novembra (od 20.00) pod košmi francúzskeho družstva Basket Lattes Montpellier.

Výsledok - streda:
Good Angels Košice (SR) - Sparta&K Moskovská oblasť (Rus.) 55:67 (16:19, 14:19, 12:18, 13:11)
Zostava a body Košíc: McCrayová 20, Pedersenová 10, Bojovičová 8, Vieruová 3, Kupčíková 2 (Šalkauskéová 4, Némethová a Lawlessová po 3 , Pindrochová 2, Sverrisdóttirová 0)
Najviac bodov Sparta&K-a: Augustusová 19, Dupreeová 12, Hammonová 11
TH: 18/15 - 9/8, fauly: 12 - 16, trojky: 2 - 5

Zľava: Rebekka Hammon z Moskvy a Helena Sverrisdottir z Košíc v zápase Good Angels Košice (SK) - Spartak Moskovská oblasť (Rus.) 5. kola C-skupiny basketbalovej Euroligy žien. Košice. 9. november 2011. Foto: SITA/Ivan FleischerDomáce mali úspešný vstup do stretnutia a v 7. min po koši s faulom viedli 12:7. Prišla však "hlasná" odpoveď cudzinkami prešpikovaného ruského protivníka, ktorý ešte pred koncom I. štvrtiny otočil skóre na 14:19.

Zverenky bývalej trénerky ženskej reprezentácie SR Pokey Chatmanovej vysadli na koňa a postupom času v 18. min získali dvojciferný náskok, keď sa trojkou zaskvela americká hviezda v ich drese Augustusová - 38:28.

Bezpečný odstup si hostky udržiavali aj po zmene strán. Odskočili aj na 13-bodový rozdiel 49:36 po ďalšom úspešnom pokuse spomenutej Augustusovej spoza trojkového oblúka v 26. min, neskôr viedli ešte vyššie 54:40. Košiciam vykresala nádej McCrayová trojkou, ktorou znížila na 50:61, skúsenejšie hráčky Sparta&K-a však nepripustili nijakú drámu. Až o 14 bodov - 65:53 - viedli v záverečnej minúte stretnutia. Good Angels mali nízku úspešnosť streľby dvojok (35,4 %) i trojok (16,7 %).

BASKETBAL: Extraliga mužov - 11. kolo - streda