Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

27. mája 2011

Dom kultúry získa mesto Vrbové za 100-tisíc eurIntegrovaný odborový zväz predá samospráve Vrbového tamojší Dom kultúry za 100-tisíc eur. Dohodla sa na tom pracovná skupina poslancov s vedením základnej ...Zdieľať
peniaze Ilustračné foto SITA/Jozef JakubčoVRBOVÉ 27. mája (WEBNOVINY) - Integrovaný odborový zväz predá samospráve Vrbového tamojší Dom kultúry za 100-tisíc eur. Dohodla sa na tom pracovná skupina poslancov s vedením základnej organizácie odborov. Mestské zastupiteľstvo o dohode informovala viceprimátorka Nina Horská.


Mesto si na kúpu podľa primátora Jána Jánošku zoberie úver. Dom kultúry bude potrebovať na rekonštrukciu značné investície, pretože je v zlom stave. Podľa Jánošku ho mesto muselo kúpiť, keďže je to jediný kultúrny stánok v meste. Primátor predpokladá, že na rekonštrukciu radnica získa aj iné zdroje ako úverové. Mesto plánuje vyhlásiť verejnú súťaž na ideový zámer na budúce využitie kultúrneho domu, podľa Jánošku však bude prednostne slúžiť kultúre.

Odborári pôvodne pýtali za schátraný dom kultúry približne 600-tisíc eur, postupne išli s cenou dolu. Pred rokom poslanci súhlasili s kúpou za 232-tisíc eur, v tomto roku zmenili názor a odhlasovali kúpu za 100-tisíc. Viacerí zamestnanci dnes už neexistujúcej Trikoty Vrbové organizovali v minulosti petíciu, aby ho samospráva získala zadarmo, pretože bol postavený obyvateľmi mesta v rámci socialistickej akcie Z. Integrovaný odborový zväz, ktorý kultúrny dom získal do vlastníctva, však s takýmto riešením nesúhlasil.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tržby AAA Auto Group v prvom štvrťroku stúpli o vyše 60 %
<< predchádzajúci článok
MF chce automatický vstup do 2. piliera až od roku 2014

Dom kultúry získa mesto Vrbové za 100-tisíc eur - diskusné fórum čitateľov